Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / YÜZ AKIYLA 3 YILIMIZI ANLATTIK

YÜZ AKIYLA 3 YILIMIZI ANLATTIK

Artvin Belediyesi Yüz Ak’ıyla 3 Yıllık Hizmetlerini Halka Sundu

Yüz Akıyla 3 Yıl Geçti

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, göreve geldiği günden bugüne kadar yaptıkları çalışmaları Artvin halkına anlattı. Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin’de son üç yılda yapılan hizmetlerin çok büyük hizmetler olduğunu belirterek Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ve ekibini tebrik ettiğini söyledi. Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 30 Mart’ta verilen sorumluluğu layıkıyla yerine getirebilmek için canla başla çalıştıklarını vurgulayarak “Gecemiz gündüzümüz yok” dedi.

Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezinde gerçekleşen programa AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Sağlık İl Müdürü Dr. Abdullah Güleç, Milli Eğitim İl Müdürü Abdülcelil Kahveci,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Asım Kaya, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta,  Saadet Partisi Artvin İl Başkanı Gültekin Soydan, Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, Zafer İnce, meclis üyeleri, Belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan program Artvin’de en önemli ihtiyaç duyulan hizmetlerin açılışlarının olduğu kısa video gösterimiyle devam etti.

Yaptıklarından milletin huzurundan kaçan insanlar değil, millete buyurun gelin size hesap vermek için bir araya gelen insanlar yönetimde olduğunu belirten AK Parti Artvin Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, millete hizmet etmenin onurlu bir görev olduğunu söyledi.

Milletvekili Kışla; “ Millete hizmet etmek kadar onurlu, gururlu ve güzel memnuniyet verici bir hizmet düşünemiyorum. Tabi bu kadar güzelliğinde bir sorumluluğu var. Mesuliyeti var. Ak Parti sıradan bir parti değil. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan bu partiyi kurduğundan beri birkaç önemli mesajı hep aklımızda.  ‘Millete efendi olmaya değil, Millete hizmet etmeye geldik’  ‘Halka hizmet hakka hizmettir.’ ‘Ne aldanan olalım nede aldatan olalım’ der.

İlkeli siyaset, dürüst siyaset bunlar son derece önemli. Bu siyaset anlayışıyla bu günlere geldik. Bu millete müteşekkiriz. Partimize, hizmetlerimize ve hizmet edenlere sahip çıkıyor. Allah’a şükürler olsun böyle bir millete de hizmet etmeyi rabbim bizlere nasip etti” dedi.

Kışla, “Tebrik Ediyorum Başkanım”

Milletvekili İsrafil Kışla, Artvin’de son üç yılda yapılan hizmetlerin çok büyük hizmetler olduğunu belirterek Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’yi ve ekibini tebrik ettiğini söyledi.

Kışla; “ Milletin huzuruna çıkarken ne söz verdik ve ne yaptık? İşte bunun hesabını verebilmek bununla gurur duyabilmek bu yaptıklarımızı milletimize yüz akıyla anlatabilmek ne güzel. Tebrik ediyorum başkanım teşekkür ediyorum. Allah’a şükürler olsun ki sizin gibi güzel bir başkanı Artvin’e nasip etti rabbim. Artvin’de birçok ilklere güzelliklere imza attınız” ifadelerini kullandı.

“Her Birimiz Birer Mehmet Kocatepe Olmak Zorundayız”

Milletvekili Kışla, Artvin’de çöp sorunu başta olmak üzere birçok kronik sorunun çözüldüğünü hatırlatarak bu hizmetlere ve hizmet edenlere sahip çıkmak adına başta teşkilat üyeleri olmak üzere herkesin bir Mehmet Kocatepe gibi olup yapılan hizmetleri halka anlatmakla görevli olduğunu dile getirerek konuşmasını sonlandırdı.

Milletvekili Dr. İsrafil Kışla’nın konuşması ardından kürsüye Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe çıktı.

Başkan Kocatepe, 3 Yılda yapılan hizmetlerin sunumu ve yeni projelerin müjdesini vermek için Yüz akıyla 3 yıl Artvin’e yaptıkları hizmetleri paylaşmak için program düzenlediklerini söyledi.

Kocatepe;“Gecemiz Gündüzümüz Yok”

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 30 Mart’ta verilen sorumluluğu layıkıyla yerine getirebilmek için canla başla çalıştıklarını vurgulayarak “Gecemiz gündüzümüz yok” dedi.

Kocatepe ; “ Allah’a hamd edip hesaba çekilmeden önce kendimizi hesaba çekiyoruz. Şükürler olsun ki Rabbim bizi mahcup etmedi. Artvin insanın 30 Mart’ta ki tercihini boşa çıkarmadı.  Bir geleneğe sahip Artvin’imizde sosyal demokrat belediyeciliğin dışında farklı bir belediye hizmetlerinin ne olduğunu görmek istedi hizmet istedi bizde onu göstermek için seçildik.  Allah muhafaza bir başarısız olsaydık sadece beş yılı değil tıpkı geçmişte ki gibi geleceği de sönük kalırdı. Hal’ı, hamam’ı, Mezbahanesi olmayan bir şehre siz gelişmiş diyorsanız başım gözüm üstüne. İşte bunlar yoktu.

Bize verilen bu görevi sırtımıza yüklenen bu yükü layıkıyla yapabilmek için canla başla çalışıyoruz. Gecemiz gündüzümüz yok.  Biz biliyoruz ki kul hakkı yarın ahrette karşımıza çıkar. Kul’a yaranmak değildir emelimiz Allah’a yaranmaktır işte onun için onun kullarına hiçbir fark gözetmeksizin hizmet ediyoruz.”

“Seçim Vaatlerimizin En Az 10 Katını Yaptık”

30 Mart yerel seçimlerde halka dağıtılan Seçim vaatleri kitapçığını kastederek vatandaşlar, verilen sözlerin yerine getirip getirilmeyeceği konusunda ileride önlerine konacağını hatırlatan Kocatepe, artık kimsede bu kitapçığı göremez olduklarını söyledi.  Başkan Kocatepe ;” biz göreve gelirken halkımıza dağıttığımız seçim kitapçığının en az on katını 3 yılda yapmışız. Kitapçıkta olup başlayamadığımız bir iki proje kaldı onunla ilgili de yer sıkıntıları var. Vekilimle görüştük onlara da en kısa zamanda başlayacağız.

Mutfakta çok güzel yemekler pişiyor masaya getiriliyor güzel insanlar yemek yiyor karnını doyuruyor tam o sırada birisi cebinden tüy çıkartıp yemeğin yanına koyarak milletin midesini bulandırıyor. Yani bir kişi şehrin midesini bulandırabiliyor. Şu güzel hizmetleri biz yaparken çalışanlarımız ve teşkilat mensuplarımız eğer yaptıklarımıza sahip çıkmazsanız Allah bunun hesabını size de sorar. Biz bu yükün altında ezilmedik inşallah da ezilmeyeceğiz. Çalışanlarımız onurla gururla biz Artvin Belediyesi çalışanlarıyız diyeceği, teşkilatımızın Türkiye’nin yeni yıldızı gelişen Artvin teşkilatıyız diyebileceği günler için çalışıyoruz.

Artvin’imiz beklediğimin çok üzerinde büyük başarılar elde etti ama yetmez yetmemeli gelişmiş şehirlerle aramızda o kadar fark var ki onları gördüğümüzde içimiz cız ediyor.

2017 ve 2018 yapacağımız 148 tane yeni iş var elimizde. İki yılda Allah nasip ederse bunları tamamlayacağız.” dedi.

Kocatepe konuşmasının sonunda 3 yılda yapılan hizmetleri ve yapılacak olan projeleri sine vizyon eşliğinde anlatarak salondakilerin den bu hizmetleri halka anlatmalarını istedi.

Fotoğraf galerisi için tıklayınız 

Başkan Kocatepe, Artvin Belediyesinin 3’üncü yılda yaptığı hizmetleri kısaca şöyle özetledi.

Hanımlar Lokali

Sosyal aktivitelerimizin ve eğitim çalışmalarımızın özel mekanı

ŞEFKAT ELİ MAĞAZASI

İhtiyaç sahiplerine uzanan el.

EVDE TEMİZLİK VE BAKIM HİZMETLERİ

Engelli ve Yaşlı vatandaşlarımıza hizmette önceliğimizdir.

Her ay düzenli olarak 90 haneye detaylı temizlik ve bakım hizmeti vermekteyiz.

AŞEVİ

Her gün düzenli olarak 65 aileye yaklaşık 120 kişilik günde 2 öğün sıcak yemek ulaştırıyoruz.

ENGELSİZ YAŞAM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ

Engelli bireylerimize hem sosyal aktivite olması hemde neler başarabileceklerini göstermek için hazırladığımız merkezimizde şimdiye kadar birbirinden kıymetli eserler engelli bireylerimiz tarafından üretildi.

HOŞGELDİN BEBEK

Aramıza katılan miniklere ilk hediyesi Belediyemizden

HAYVAN BAKIMEVİ PROJESİ

Eski çöp döküm sahası yanında bulunan arazide inşaat çalışmaları başlamış olup kısa zamanda bitirilmesi planlanmaktadır. Hayvan bakım evi tamamlanınca Karadeniz Bölgesinde örnek proje olacaktır.

CENAZE HİZMETLERİ

 Vatandaşlarımızın her zaman her durumda yanınızdayız.Acınıza ortak oluyoruz.Cenaze nakil aracından, mezar kazılmasına gereken bütün hizmetler ile yanınızdayız ve olmaya devam edeceğiz.

KAFKASÖR FESTİVALİ

Kafkasör Festivali bir dünya markası oldu. Bu yıl 37’incisini 30 Haziran – 2 Temmuz tarihlerinde düzenleyeceği.

-Altınboğa Doğa Filimleri Festivali ile şerhimizin tanıtımına katkı sağladık.

-Konser, Söyleşi ve Seminerler düzenledik.

-7 Mart Artvin’in Kurtuluşunu coşku ile kutladık.

-18 Martta şehitlerimizi unutmadık. Çanakkale ruhunu Artvin’de yaşadık.

-Bir Sofrada Artvin ile İftar Çadırlarımızda her iftar birlikteyiz. Her Ramazanda 20.000 kişi iye iftar yapıyoruz.

-Kandillerde geleneklerimizle yine vatandaşlarımızla birlikteyiz.

-ÖDÜLLERİMİZ

Belediyemiz ödül üstüne ödül alıyor.

-E-Türkiye

-Altın Başkan

-Altın Boğa

-Yerel Yönetimler Proje Ödülü

İMAR PLANIMIZ YENİLENİYOR

Artvin tarihinde Köprübaşından Kafkasör’e kadar zemin etüdü yapılarak Artvin’in gelecek 50 yılını kapsayacak İmar Planımız İller Bankası ile birlikte yapılıyor.

 KAFKASÖR YOLU

5 Km’lik kısmında yol genişletme, asfalt ve bariyer çalışmaları yapıldı. Şehrimiz Turizmdeki gözdesi Kafkasöre, ulaşım daha rahat ve güvenli hale getirildi.

ATATEPE YOLU

Dünyanın en büyük Atatürk Heykeline ulaşımda 3 Km’lik yolda genişleme, asfalt ve bariyer çalışmaları ile ulaşım daha rahat ve güvenli hale getirildi.

 İSMET ACAR BULVARI

AVM’den Hastane virajına kadar yol genişleme, asfalt, bariyer, duvar, yaya yolu çalışmalarımız ile şehrimizin trafik yoğunluğunu By-Pas ederek, çevre yolu olarak hizmete açtık.Elhamdülillah hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

İSKEBE BAĞLANTI YOLU

Cezaevi arkasından İskebe’ye direkt ulaşım için eski tomruk yolunda 2. Etap olarak çalışmalara başlandı.

Yol Genişleme,

Ham yol yapımı,

Köprü imalatı,

Asfalt ve Bariyer uygulamaları ile eski tomruk yolunu hizmetinize açacağız.

 YENİ ŞEHİR GİRİŞ YOLUMUZ

 Yeni şehir giriş yolumuzu Petrol Ofisi virajından başlayıp, Belediye Hizmet Binamızın yanından İnönü caddesine bağlıyoruz.

Toprakarme tekniği kullanılarak %9,8 eğim ile İBB’nin de destekleriyle yaptığımız yolda şuanda %90’ını tamamladık.

Ham yol yapımı, duvar çalışmaları, bariyer çalışmaları, aydınlatma ve peyzaj çalışmalarımız tamamlandı.

Dr. Mimar Kadir TOPBAŞ Bulvarı olarak Kafkasör Festivaline kadar açılışını yaparak hemşerilerimizin hizmetine sunacağız.

SU

İlk Meclis Toplantımızda %50 indirim yaparak ilk adımı attık. 3000 metre yeni su hattı, 6 adet yeni su havuzu ve şebeke yenileme çalışmalarını Belediyemiz imkanları ile gerçekleştirdik.

Hatiladan 33Km’lik ishale hattı ile saniyede 255 LT olarak 53.200 nüfusun ihtiyacını karşılayacak kapasitede kaliteli içme suyuna kavuşacağız.

An itibari ile 9 Km’lik kısmı tamamlanmış olup, bu projemizle günde 22.000 m³ kapasiteli Arıtma Tesisi yapımına Katrevan mevkiide başlanmıştır. Tahmini maliyeti 24 Milyon TL’dir.

İSKEBE YOL GENİŞLEME ÇALIŞMASI 

Eğitim Kampüsü ile yoğunluğu artan yeni yerleşim bölgemiz İskebe’de yol genişleme ve duvar çalışmalarımız ile daha kullanışlı hale getirdik.

HALİTPAŞA KAVŞAĞI DÜZENLEMESİ

Halitpaşa Kavşağı düzenlemesi ile birlikte kültürümüzün bir parçası olan Halkoyunlarının en büyük heykelini şehrimize kazandırdık. Park düzenlemeleri ve grafiti çalışmalarımız ile şehrimize renk kattık.

ARTVİN ÇİÇEK AÇIYOR DEDİK

100.000 Çiçek, 77.000 Lale ve yine geçen haftalarda 100.000 çiçeği Artvin’e,  8.000 Çiçeği balkonlarınıza dağıttık.

HAYBULANS 

Mobil Hayvan Tedavi ve Nakil Aracımız HAYBULANS sayesinde Veteriner Hekimimiz müdahalelerini daha kısa sürede yapmaktadır.

ÇÖP SORUNU TARİH OLDU 

93 Yıllık çöp sorunu 2015 yılı itibari ile tarih oldu. Artvin’imize kazandırdığımız Çöp Aktarma İstasyonumuzdan Çöp Taşıma Tırımız ile 22 Km uzaklıktaki depolama alanına taşınmaktadır. Şehrimizi çöp dumanı, kokusu ve kirliliğinden kurtardık.

MEZBAHANE 

Artvin’imize yıllar sonra en temel ihtiyaçlarımızdan olan Mezbahane’yi kazandırdık. Modern ve Hijyenik koşullarda İslami usullere uygun olarak Veteriner Hekim kontrolünde kesimler yapılarak etler satış noktalarına ulaştırılmaktadır. Kavurma Evimizde imalat için gerekli malzemelerin tedariki yapıldı. Yakında hemşerilerimize Artvin Kavurması ile buluşturacağız.

CANLI HAYVAN PAZARI 

Her Pazar Yusufeli Yolu 1. Kilometresinde kurulan pazarımızda Adak Kurbanı, Sağımlık Süt İneği, Damızlık Tosun, Boğa ve Kanatlı Hayvan olmak üzere küçük ve büyükbaş hayvanları tedarikçileri ile alıcılarını buluşturuyoruz.

DUVAR 

3 yılda 26.000 m³ duvar yaptık. 2017 yılında hedefimiz 10.000 m³ daha duvar yapmaktır.

SEMT KONAĞI 

Şehit Dursun ACAR Caddesinde temelini attığımız, şu anda inşaatı devam etmekte olan kompleksde

*Aşevi *Hasta Yakınları Misafir Hanesi *Yaşlılar Dinlenme Evi  *Hanımlar Lokali yer alacaktır.

ÇORUH PARK

Şehrimizin prestij mekanı Çoruh Park sosyal alan olarak hizmetinizdedir.

EĞİTİME DESTEĞİMİZ SÜRÜYOR

Sentetik zemin kaplamamız ile okul bahçelerini oyun ve etkinlik alanına dönüştürüyoruz.

2016 yılında 6 okul bahçesini tamamladık.

2017 yılında da 7 okul bahçesini tamamlamayı hedefliyoruz.

KÜLTÜR SOKAĞI PROJESİ

Hürriyet Caddesi restorasyonu ile şehrimize yeni bir gözde mekan daha kazandırıyoruz.

Binaları Cephe yenileme çalışmaları başlamıştır. Devamında peyzaj çalışmaları ve zemin uygulamaları ile devam edecektir.

Programın sonunda videomuzda daha detaylı göreceğiz.

PARKE

3 Yılda 40.000 m² parke döşedik. (Yaklaşık 150.000m² de onarım yapıldı.

MERDİVEN

3 Yılda toplam 7.000 basamak merdiven yaptık.

TEL ÖRGÜ

Köprü Başı ve Hastane mevkiinde uyguladığımız 20.000 m² tel örgü ile taş düşmelerini, can ve mal güvenliği bakımından önlemlerimizi aldık.

YÜRÜYEN MERDİVEN

İnönü Caddesinden Hürriyet Caddesine geçişte yaptığımız yürüyen merdivenlerimiz hizmete devam etmekte olup, 2. Etap uygulamamız ile yürüyen merdiven projemize devam edeceğiz.

ATAPARK ALTI KAPALI OTOPARK

Avan proje tamamlanmış olup, uygulama projesi hazırlanmaktadır. İBB tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile yapılacaktır.

KÜTÜPHANELİ DURAKLAR

Vatandaşlarımızın Toplu Taşıma Araçlarını kullanırken duraklarda bekleme vakitlerini değerlendirmelerini sağlamak için modern ve kütüphüneli duraklar oluşturduk.

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ

İnşaat sürecinde olan Sağlıklı Yaşam Merkezimiz en kısa sürede tamamlanarak hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır.

Yıllar sonra artık Artvin’imizde bir Hamam olacak.

ENGELSİZ YAŞAM PARKI

İskebe’de inşaatı devam eden Engelsiz Yaşam Parkımız bu yıl Ekim ayında tamamlanmış olacak.

Engelleri aşan yaşam parkımız ile her vatandaşımıza vakitlerini güzel ve eğlenceli değerlendirebilecekleri bir ortam oluşturulacak.

TELEFERİK PROJESİ

Efkar Tepesinden Köprübaşına, ordan Seyitlere 3 istasyonlu gidiş ve dönüş güzergahlı Teleferik Projemizin de yakında ihalesi yapılacak.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN’DE KİTAP FUARI AÇILDI

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+