Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / TRAFİĞİN CAN DAMARI İSMET ACAR VE DR. KADİR TOPBAŞ BULVARI

TRAFİĞİN CAN DAMARI İSMET ACAR VE DR. KADİR TOPBAŞ BULVARI

Artvin Belediyesi şehrin trafiğini rahatlatmak adına ortaya koyduğu önemli projelerden İsmet Acar ve Dr. Kadir Topbaş Bulvarı trafiğin can damarı haline geldi.

Araç sayılarının her geçen gün arttığı ve büyük araçların da trafikte ciddi sorunlar yaşattığı için Artvin Belediyesi, şehir trafiğini rahatlatmak adına ortaya koyduğu en önemli vizyon projelerinden biri olan eski çevre yolu olarak bilinen Hastahane – Alış Veriş Merkezi arası bir kilometrelik yolda yapmış olduğu genişleme, iyileştirme ve peyzaj çalışmalarıyla şehrin trafiğini %30 rahatlatmış oldu.

Mesai saati başlangıç ve bitişlerinde şehrin girişinde oluşan trafik sorunu kentin tüm yollarını etkiliyordu. Dr. Kadir Topbaş Bulvarı ve İsmet Acar Bulvarını hizmete açılmasıyla beraber vatandaşlarımız ihtiyaç duydukları yolu kullanmaya başladı ve trafik sorunu önemli ölçüde çözülmüş oldu.

İsmet Acar Bulvarı Artık Ambulans Yolu Olarak Kullanılıyor

İsmet Acar Bulvarı genişletilerek çift şerit haline gelmesiyle birlikte Kara yolları standartlarına uygun bir şekilde hizmete açılmasıyla beraber Ambulans yolu olarak da kullanılmaya başlandı. Orta Mahalle, Çayağzı Mahallesi güzergâhında olan bir vakaya müdahale etmek için giden –gelen ambulanslar şehir içi trafiğine girmeden İsmet Acar Bulvarını kullanarak hastaları en hızlı bir şekilde hastaneye yetiştiriyor.

İsmet Acar Bulvarı Girişinde ki Eğim Düşürüldü.

Vatandaşın kaliteli ve rahat ulaşım sağlaması için çalışmalarını sürdüren Artvin Belediyesi,  İsmet Acar Bulvarı girişinde ki yolda kod farkını düşürüp iyileştirme çalışmaları yaparak sürücülerin özellikle kış aylarında yaşadıkları sorunları ortadan kaldırıp trafiği daha güvenli akmasını sağladı.

Şoför esnafı yapılan çalışmalardan memnun

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Hurşit Yılmaz, İsmet Acar Bulvarı ve Dr. Kadir Topbaş

Artvin Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkan Vekili Hurşit Yılmaz

Bulvarının ulaşıma açılması ilimize yapılmış en güzel hizmetlerden biri olduğunu vurguladı. Yılmaz, Artvin’de ulaşım adına yapılan her yatırımın büyük faydalarının olduğunu dile getirerek İsmet Acar ve Dr. Kadir Topbaş Bulvarının da bu önemli yatırımların başında geldiğini söyledi. Yılmaz; “ İsmet Acar Bulvarının yapımı, Kamyoncu esnafı başta olmak üzere, köy servisleri, öğrenci servisleri, ambulanslara ve ilçelerden hastaneye gelen vatandaşlara büyük katkı sağladı.

Kentin giriş ve çıkışında sıkışan trafik şehrin tüm yollarını etkiliyordu Dr. Kadir Topbaş Bulvarı şehre yeni giriş kazandırarak bu sorunun ortadan kalkmasında önemli bir çözüm noktası oldu. Artvin’e de ayrı bir estetiklik kazandırdı.

Cezaevi arkasından İskebe’ye yapılan yeni yolunda hayata geçmesiyle birlikte Artvin’in trafik sorununun kökten çözüleceğine inanıyorum. Bu bağlamda Bulvarların yapımında emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe ve ekibine, kurum ve şahıslara Artvin halkı adına şükranlarımızı sunuyoruz”dedi.

Bir Teşekkür’de Öğrenci ve Personel Servisleri Kooperatifinden

38 Nolu Öğrenci ve Personel Servisleri Kooperatifi Başkanı Erdinç Yüzbaşıoğlu

38 Nolu Öğrenci ve Personel Servisleri Kooperatifi Başkanı Erdinç Yüzbaşıoğlu, İsmet Acar bulvarı sayesin de öğrenci ve personelleri daha güvenli ve zamanında ulaştırdıklarını dile getirerek şunları ifade etti ; “ Önceden çevre yolu dar olduğu için araçlarımızın geçişinde sıkıntı yaşıyorduk. Bundan dolayı çok fazla kullanamıyorduk. Şehir merkezine yöneliyorduk. Bu nedenle bütün servislerin aynı saatte geçtiğinden dolayı öğrencilerimizi gecikmeli olarak okula götürüyorduk, buda bizim için ciddi bir sıkıntıydı. 2015’de bu yolun hizmete açılmasıyla beraber daha önceden yaşadığımız sorunları artık yaşamıyoruz. Bu yılda Dr. Kadir Topbaş Bulvarının hizmete girmesiyle de trafik sorunumuz büyük bir ölçüde çözülmüş oldu. Başkanımız Mehmet Kocatepe’ye, Artvin Belediyesine, İl Özel İdaresi’ne ve emeği geçen herkese öğrenci servisi esnafı olarak teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

‘Halk Memnun’

Artvin halkı, çevre yolu hizmet vermeye başladıktan sonra şehir merkezin den büyük araçların geçmediğini Yeni Mahalle, Çamlık Mahallesi, Balcıoğlu Mahallesi ve Hastahane ye gidecek olanların çarşı mahallesi trafiğine girmedikleri için çarşı merkezinde ki yoğunluğun azaldığını dile getirerek Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve ekibi başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

REHABİLİTASYON MERKEZİ’NE 50 KULÜBE

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+