Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / “SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

“SÖZ KONUSU VATANSA GERİSİ TEFERRUATTIR”

Artvinliler, darbe girişimine yönelik protestosunu 20’inci gününde de sürdürdü.

Ellerinde Türk bayraklarıyla valilik önünde demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkmak için toplanan binlerce kişi darbe girişimine tepki gösterdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Artvin’deki Valilik Meydanı’nda demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, 15 Temmuz akşamı darbe girişimine ilk tepkiyi veren sivil toplum örgütü olduklarını söyledi.

Türkiye’den bir Suriye çıkarmaya çalışan, Türkiye’yi karışıklığa sürüklemeyi amaçlayan küresel tezgahın piyonu olanların ülkenin geleceğine kast ettiklerini söyleyen Yalçın, “ Bu millet asil millet, bu millet Çanakkale’den, Sakarya’dan, Dumlupınar’dan tarihin derinliklerinden çıkıp destan yazıp o destanı 20 gündür dünyaya okutuyor. Başıbozuklar tayfası akılları sıra millete ayar vermeye çalıştılar. Millete ayar vermeye çalışan ayarı bozuklara millet öyle bir ayar verdi ki dünya bu destansı duruşu her taraftan izliyor” dedi.

Yıllardır ülkede aynı mizanseni uygulayıp her on yılda bir bu ülkeye çökenler aynı mizanseni bu kez MHP lideri devlet Bahçeli’nin de dediği gibi gayrı meşru çocuklarıyla yaptılar diyen Yalçın, “ Bu ülkenin toparlanma süreci belli dönemlerde oldu ama başı hiçbir zaman beladan kurtulmadı. Çünkü bu ülkede ruhu satılmış olanlar başkalarına bağımlı olanlar uşaklık yapanlar asla ödevsiz bırakılmazlar. Emperyalist ve egemen güçler sırtına semer vurur. Ve onlar aracılığıyla bu millete ayar vermeye çalışır. Bu yaşadığımız süreç tamda böyle bir süreç.  28 Şubat’ta darbe parantezi kapanmıştır.  Buradan Mısır’a çevirmek için, buradan Suriye çıkarmak için tekrar tekrar geldiler ve boş durmadılar” dedi.

Bu ülkenin yüzde 50’sinin oyunu almış bir siyasete talimatla kapatma davası açtılar diyen Yalçın,” Sonrasında gezi olayları, yetmedi 17-25 Aralık postmodern darbe yerine dostmodern darbe ile küresel bir yapının ayakları olarak Türkiye’ye darbe yapmaya kalktılar. Ama meselenin ağaç olmadığı gibi dershane olmadığı anlaşıldı. O günlerde yapamadıklarını bugün kusmaya kalktılar. Çünkü onları kullananlar var onların arkasında CIA ve Mossad ajanları var. 15 Temmuz akşamı jetler alçak uçuş yaptığında Tel Aviv’de insanlar şenlik yapıyorsa bunun arkasında kimin olduğu belli. Bu harekât bir işgal harekatıydı. Türkiye’yi işgal hareketiydi. Ülkenin milletin başına kasteden, milletin başını almaya gidenin millet aklını aldı aklını. Her şeyin üzerinde bir plan var,  Allah’ın da planı var. Millet olaya el koydu ve bozguna uğradılar. Zannettiler ki insanlar evlerinden çıkmayıp ekranlar başından izleyecekler. Bu ülkede çok şey değişti. Artık eski Türkiye yok. Bu millet dayak yiye yiye, ensesinde boza pişirile pişirile olgunlaştı ve artık neyin ne olduğunu biliyor.  28 Şubat postmodern darbede biz darbecilere karşı duramadık. Dedikki Memur-Sen olarak bir milyon üyemiz olsaydı rahmetli Erbakan’a karşı o darbeyi yaptırmazdık.  Erbakan’a yaptığınızı Erdoğan’a yapamayacaksınız dedik ve 28 Şubat’tan sonraki darbe girişimlerde dalga kıran görevi görüp, küresel ayakların sivil operasyonları olarak onları deşifre ettik.” diye konuştu.

Bu ülkenin bir şansı olduğunu vurgulayan Yalçın,  kıskananlar, haset edenler, çatlayanlar istedikleri kadar patlasınlar bu ülkede dik duran, omurgalı duran bir Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizerken “Recep Tayyip Erdoğan’ı yiyemeyeceksiniz. Menderes’i astınız, Özal’ı zehirlediniz, Erbakan’ı alaşağı ettiniz ama Erdoğan’ı yiyemeyeceksiniz. O sizin kursağınıza oturacak” dedi.

Bütün siyasi partilere teşekkür eden Yalçın, “bundan öncekiler şapkalarını alıp kaçmıştı. Ama bugün ana muhalefet partisinden MHP’ye ve meclisteki siyasilere kadar herkes milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkarak milletin yanındayız diyerek darbenin sonuna kadar karşısında olduklarını ifade ettiler. Bu fotoğraf son derece önemli bunu parçalamamak gerekiyor. Söz Konusu Vatansa Gerisi Teferruattır ” dedi.

15 Temmuz akşamı darbe girişimine ilk tepkiyi veren sivil toplum örgütü olduklarını belirten Yalçın,” İlk televizyon yayına bağlanarak darbenin karşısındayız diyerek bir milyon üyemizi sokağa davet ettik. Bütün teşkilatlarımıza milleti sokağa çekin talimatı verdik. O günden bugüne kadar meydanlarda devam ediyoruz. Çünkü bu ülke gazete kuponları biriktirilerek alınmış bir ülke değil. Bu ülke bedel ödenerek alınmış bir ülkedir. Bu ülkede ruhu satılmış aydın kılıklı hainler olabilir ama bu ülkede kınalı kuzular, Seyit Çavuşlar, bu ülkede destan yazan nice insanlar var” dedi.

Halkın gücünün tankın gücünü yendiğini kaydeden Yalçın,” Halkın gücü karşısında tankın gücünü kutsayanlar hata ettiler.  Halkın gücü tankın gücünü yendi. 28 Şubat’ta rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu, “namluyu halka döndüren tanka selam durmam demişti.” dedi. O zaman bir tane Muhsin var ama bugün milyonlar tane Muhsin var. O tankları yerinden hareket ettirmedi o tankları sokağın ortasında bozdu. Bu millet zeki bir millettir, bu milleti hafife almasınlar. Dün Çanakkale’de bütün emperyalist güçler toptan geldiklerinde bu milletin tankı tüfeği, silahı onlarla ölçülemeyecek kadar düşüktü. Ama savaşı tank, tüfek kazanmaz. Yürek kazanır yürek, iman kazanır. Onun için milletin verdiği büyük silahlara güvenen ayarsızlar, başıbozuklar ellerinde hafif silahlar bulunan ve emniyet kuvvetlerini küçümser gibi davrandılar. Küçük silahları ama büyük yürekleri ile onlar karşı koydular. Onun için emniyet teşkilatına teşekkür ediyorum. Bu ülkede annesinden emdiği helal süte halel getirmeyenler, yediği ekmeğe hıyanet etmeyenler, bu ülkenin bağımsızlığına sevdiği kıza vurgun olduğu kadar aşık olanlar askeriyenin içerisindeki bu milletin evlatları kışlalar içerisinde çatışmalar yaşadılar. Ama bu ülkenin işgaline müsaade etmediler. Onun için vatanperver bütün askerlere selam olsun buradan. ” diye konuştu.

Annelere de seslenen Yalçın, “Buradan bütün annelerimize sesleniyorum. Evlatlarınızı, kınalı kuzularınızı askere gönderirken öğütlerinizi değiştirin. Ve onlara deyin ki bu milletin verdiği vergiyle, maaş alan ve evine ekmek götüren ve düşmana karşı beni koruması için silahlarımızı, tanklarımızı emanet ettiğimiz insanlar, başlarınızdaki komutanlar eğer niyetini bozar ve bu millete kan kusmaya, kurşun yağdırmaya sizi alet etmeye kalkar ve size talimat verirse “Evladım yapacağın ilk iş onu alnının ortasından vurmaktır. Eğer bunu yapmazsan sütüm sana haram olsun” deyin. Eğer bu olursa bundan sonra o talimatı veren adam bin kez düşünecek.” dedi.

Demokrasi nöbetine Artvin Valisi Muhterem İnce, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan,  İl Emniyet Müdürü Ahmet Şengün, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAZICI’DAN ARTVİN BELEDİYESİNE ZİYARET

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+