Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / KOCATEPE, “ŞİİR DEVRİNİN BİTTİĞİ ŞUUR DEVRİNİN BAŞLADIĞI GÜNLER YAŞAYACAĞIZ”

KOCATEPE, “ŞİİR DEVRİNİN BİTTİĞİ ŞUUR DEVRİNİN BAŞLADIĞI GÜNLER YAŞAYACAĞIZ”

“Türk milleti yılların verdiği deneyimle şeytanın 40 yılda yapıp oynadığı oyunu 20 saatte bozup başlarına yıktı. 15 Temmuz Türk milletinin Vatanına sahip çıkıp dünyaya meydan okuduğu tarihtir.”

“Bu millet Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Menderes gibi, Özal gibi, Erbakan gibi Siyonist Güçler ve Vatan Hainlerine harcatmadı.”

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 15 Temmuz’da başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi ve ardından gerçekleşen Demokrasi nöbetleri hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

27 günlük Demokrasi nöbetleriyle vatanın millete ihtiyaç duyduğunu en yakından gördüklerini vurgulayan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bu ihtiyaca en iyi şekilde cevap verdiklerini ve Necip Fazıl’ın dediği dibi ‘sağına ve soluna bakmadan ben varım’ diyen milli irade meydanlarını dolduran insanların en iyi cevabı verdiklerini söyledi.

15 Temmuz darbe girişiminde istenenler olsaydı ilk Darbeyi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gitsin diyenlere vurulacağını belirten Başkan Kocatepe, “Bir milletin damarlarında saklı olan inancı, aşkı, şevki zor zamanda ortaya çıkar. Bu darbe girişiminin ardından milli irade ve demokrasi için alanlara çıkan siz değerli vatandaşlarıma ben fırtına kuşları diyorum. Fırtına kuşları zor zamanlarda ortaya çıkar. Normalde onları kolay kolay kimse göremez.  Normal zamanlarda bütün kuşlar oynarlar, zıplarlar ama bir fırtına çıktımı bir dalın dalda sına sığınırlar. Ancak bir bolum fırtına kuşları o fırtına da ortaya çıkarlar. İşte sizler de Artvin’in ve Türkiye’nin fırtına kuşlarısınız. Mesele vatansa siz fırtına kuşları fırtına da alanlardasınız her şartta da alanlar da olacağız.

“Anadolu Coğrafyası Bir Nöbet Mahalli”

Askerde Nöbet yerinde uyunmaz, nöbette zafiyet gösterilmez anlayışı olduğunu hatırlatan Kocatepe, bir reklam repliğinde de dediği gibi ‘nöbette uyunmaz, uyursan ölürsün’  işte budur Anadolu. Anadolu da zayıf düştüğünüz anda hemen sizi yok edip yerinize başkasını koyuyorlar Anadolu tarihi boyunca bu böyle olmuştur. Çünkü Anadolu Asya ile Avrupa’yı,  bütün dinleri birbirine bağlayan bir merkezde bulunuyor. Derler ya yâri güzel olanın başı beladan kurtulmaz işte bizimde Anadolu gibi bir yârimiz var o yüzden başımız beladan kurtulmuyor.

Biz bu vatanı şarkıyla türküyle değil kanla, gözyaşıyla kuran dedelerin torunları olduklarını da vurgulayan Kocatepe, “ yeni kan ve gözyaşları olmasın diye bu günler de uyanık olmalıyız. Anadolu’yu elinde tutan adeta dünya siyasetini de elinde tutuyor demektir. Çuval çok büyük ama ağzını büzdünüz mü bütün çuval elinizdedir. İşte Anadolu Asya ile Avrupa’nın ağzının büzüldüğü çuvalın ağzıdır. Cumhurbaşkanımız yeni boğaz köprüsü kurunca dediler ki eyvah bir çuvalın ağzı elindeydi bir çuval daha alıyor. Köprüler, havaalanları bütün bunlar surda gedik açmaktır. Reisimizin de dediği gibi surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes, ey kahpe rüzgâr artık ne yandan esersen es.

“Bu Ülkeye Her 10 Yılda Bir Balans Ayarı Yapmaya Çalışıyorlar”

Bu ülkede bir devlet, millet ayrıştırması yapılmak istendi yıllardır. Milleti milletinin içinden çıkan adamlarla korkutma dönemi bitti. Millette devlette bu asil insanlarımızın ürünüdür. Bu süreç millet devlet kaynaşmasını ortaya koydu.

Adnan Menderes, Amerika ile iyi ilişkiler kurmuştu. Menderes güçlü olma ve ayakları üzerinde durmaya başlayınca hemen müdahale ettiler. Bu milletin değerlerine sahip çıktığı için rahmetli Adnan Menderes ve arkadaşlarını şehit ettiler. Bizim dedelerimiz bizim kadar şuurlu olamadılar ve Menderes’e sahip çıkamadılar ve Menderes’i harcadılar.

Biz Türkler 10 yılda bir nefes alıyoruz. 61 ‘den sonra 1971 muhtırasın da, yetmedi 1981’de bir ihtilal daha. Adnan Menderes’i asanda,71 muhtırasını yapanda, 81 ihtilalini yapanda aynıydı.  Fetö Terör örgütü, 70’ler de temeli atılan 80 ihtilali sonrasında başında da bir generalin olduğu bir çalışmanın ürünüydü. 80 ihtilali sonrasında bu işler organize edildi. Yine bir film bitiyor bir film başlıyor ve yine 28 Şubatı yaşadık.

Rahmetli Özal’ın öldürülmesi de buna benzer ama ona da kılıf uydurdular Özal’ın hayali Türkiye Cumhuriyetlerini bünyesinde alıp yeniden büyük bir Türk devleti, Osmanlı kurmaktı. Ama ona da bir noktaya kadar müsaade ettiler. Bunların mantığı tam bir Firavun mantığıdır. Amerika’nın yaptığı da tam bu mantıktır. Çünkü onlar kendileri istemeden başkalarına müsaade etmezler.

Kısaca yarım asırdan beridir bu ülkeye 10 yılda bir balans ayarı veriyordu. Ama artık o zamanlar geçti. Nasıl asırlar önce Çinlilere bütün oyunlarına rağmen Dünyanın en büyük Çin seddini yaptırdıysak şimdide bunlara dünyanın en uzun gecesini yaşatacağız. Bunu bu içerde ki kuklalara demiyoruz bunu bu kuklaların sahiplerine diyoruz.

15 Temmuz darbe girişimi sadece bir ihtilal değil, Amerika’nın Türkiye’yi doğrudan işgal girişimi olduğunun altını çizen Başkan Kocatepe, “ Hedef kuklalar aracılığıyla iç karışıklık çıkarıp, NATO’ya karar aldırıp NATO üzerinden Türkiye’ye müdahale edeceklerdi” dedi.

“Manuel Sistemden Otomatik Sisteme Geçtiler”

Dış güçlerin 10 yılda bir yapmaya çalıştıkları darbe ve muhtıra ile yapamadıkları, ulaşamadıkları amaçlarına farklı yollarla ulaşmaya çalıştıklarını belirten Kocatepe, Bunu yapmak için Manuel Sistemden Otomatik Sisteme geçtiklerini söyledi. Kocatepe, “ 40 yıl her şeyiyle Türkiye yeni bir İsrail olmak için hazırlanmıştı. Sızıntı dergisinin son sayılarının birinde bir asker eliyle haç işareti olan bir kapıyı açıyor ve arkasında cennet vardı. Bunlar çok iyi bir senaryo hazırlamışlardı. Ancak Reisimiz ve aziz milletimiz bu oyunu gördü ve bozarak onların başlarına yıktı.  Şeytanın 40 yıldır ilmik ilmik örtüğü oyunu Rabbim bu millete 20 saatte bozmayı nasip etti.

“Bizler Dedelerimizin 61’de, 71’de, 81’de Ve 97’de Yapamadıklarını 2016’da Yaptık”

Her dönem oynanan oyunlara yılların da verdiği tecrübelerden de faydalanarak 15 Temmuz’da millet olarak gerekli cevabı verdiklerini söyleyen Başkan Kocatepe, “ Allah’ımızın da yardımıyla bu millet dedelerimizin yapamadıklarını yapıp ülkesine, milli iradesine, demokrasisine ve devletine sahip çıktı. piyonlara ve o piyonları kullananlara değerlerini yedirmedi.

Şeytanın hilesi basitti, Allah hileyi başlarına yıktı. ‘onlar inananlara tuzak kurdu, Allah’ta onlara tuzak kurdu.’ O tuzak reisin 2011’de ortaya çıkardığı tuzaktı” diye konuştu.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Türkiye’nin tüm şehirlerinde olduğu gibi Artvin’de de 27 gün boyunca aralıksız meydanlarda yer alan ve her şeyiyle vatanına, milletine, bayrağına ve devletine sahip çıktıkları için herkese teşekkür ederek şükranlarını sundu.

 

 

 

 

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN KİTAP FUARINI 3 GÜNDE 15 BİN KİŞİ ZİYARE ETTİ

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+