Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / KAZIM KARABEKİR LİSESİ YENİ OKUL BİNASI TÖRENLE AÇILDI

KAZIM KARABEKİR LİSESİ YENİ OKUL BİNASI TÖRENLE AÇILDI

Artvin’de Mili Eğitim Bakanlığınca yaptırılan Kazım Karabekir Lisesi Yeni okul binası törenle açıldı.

Artvin Merkezde Yenimahalle Eğitim Kampusunda inşa edilen Kazım Karabekir Lisesi Yeni okul binası açılış törenine Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin AK Parti Milletvekili İsrafil Kışla,  Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Aydın Turhan, Artvin Belediye Başkan Vekili Erkan Yazan, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörü Mehmet Duman, İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci kurum müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Toplam 4 bin 110 metre karelik ana sahip olan ve 15 derslikten oluşan Kazım Karabekir Anadolu Lisesi yeni okul binası 6 milyon 500bi liraya mal oldu.

Okulda modern dersliklerle birlikte 1 adet çok amaçlı salon, 2 adet fen laboratuarı, 1 müzik odası,1 jimnastik salonu, 2 adet mescit, 1 kafeterya, ayrıca bahçesinde 220 metrekarelik alanda mini futbol sahası,  satranç sahası ve hobi alanlarıyla öğrenci ve öğretmenlere hizmet verecek.

Törende konuşan Artvin Valisi Ömer Doğanay Artvin’e modern bir eğitim kurumu daha kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Doğanay “Bu devlet bu millet çok kısıtlı imkanlarla bütçe ayırıp bu zor coğrafyada bu eğitim müessesesini yaptı ve sizlerin hizmetine sunuyoruz. Bu bina içinde öğrenci ve onları eğitecek öğretmen olmazsa hiç bir şey ifade etmez. Bu okulun hakkını vermek öğrenci arkadaşlarımıza ve öğretmenlerimize düşüyor. İş bizden çıktı biz okulu size teslim ediyoruz. Vatana millete faydalı olacak olan sizlersiniz. Eğitim camiasına çok büyük mesuliyetler düşüyor” dedi.

Doğanay yeni okul binasının Artvin’e ve eğitim camiasına hayırlı olması temennisiyle konuşmasını sonlandırdı.

-Artvin’i Eğitimde En Cazip İllerden Birisi Yapacağız

AK Parti Artvin Milletvekili İsrafil Kışla’da  Artvin’e güzel bir eğitim kurumu kazandırdıklarını belirterek iktidar olarak en büyük bütçeyi milli eğitme ayırdıklarını söyledi. Özel okullarda ve büyük şehirlerde olan teknolojik ve fiziki bütün imkanların daha fazlasının Artvin’de olduğunu kaydeden Kışla Artvin’in eğitim alanında neye ihtiyacı varsa o alanlarda yatırımların yapıldığını dile getirdi

Kışla “ Artvin’de tek bir sorun bırakmayacağız. Artvin’i eğitimde en cazip illerden birisi yapacağız. Buradaki öğrenciler en şanslı öğrenciler arasında. Bu ülkenin geleceği sermayesi sizlersiniz. Sizler yarın çok güzel yerlerde olacaksınız. En faydalı yatırım eğitime yapılan yatırımdır. Artvin’in eğitimde neye ihtiyacı varsa bunların en kısa sürede  bitirmeye karalıyız” dedi.

Artvin’in gelişen sosyal yaşam anlarıyla da öğrencilerin okumaktan zevk alacağı bir şehir haline gelmeye başladığını kaydeden İsrafil Kışla “ Çok güzel bir Artvin’i birlikte inşa edeceğiz. Artvin birkaç yıl öncesine kadar eğitimde başarısızlıklarıyla anılıyordu. Benim Artvin’in eğitim başarı sırasında Türkiye’de ilk 10’a sokacağımıza inancım tam. Bu duygularla okulumuzun Artvin’e hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil  Kahveci “İlimizde 14 Yılda 422 Derslik, Son 4 Yılda 208 Derslik İnşa Edildi”

Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de son 14 yılda eğitime bina ve tesis yatırımlarında çok ciddi yatırımlar yapıldığını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığınca  son 14 yılda ülke genelinde 300 binin üzerinde derslik inşa edilerek büyük bir başarıya imza atıldığını kaydeden Kahveci konuşmasında şunları söyledi.

“ İlimizde son 14 yılda 422 derslik, son 4 yılda 208 derslik inşa edilmiş olup, programa alınan 190 adet dersliğin yapımı devam etmektedir.

Sadece 2015-2016 Eğitim öğretim yılında ilimizde 1 lise, 1 ortaokul, 2 anaokulu, 1 spor salonu tamamlanarak hizmete girmiştir. 2016-2017 Eğitim öğretim yılında ise bugün açılışını yapacağımız lise ile birlikte 2 lise, 1 ortaokul, 1 halk eğitimi merkezi hizmete girmiştir. Yapımı devam eden Rehberlik ve Araştırma Merkezi, Borçka Anadolu Lisesi  öğrenci pansiyonu inşaatı ise bu yıl tamamlanarak hizmete girecektir. Bu inşaatlara toplamda 44.922,000 TL yatırım yapılmaktadır. Ayrıca Bakanlığımızca onaylanan 24 Derslikli Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi ve 200 öğrencilik pansiyonu, Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi Pansiyonu, Hopa Yoldere 8 derslikli ortaokulu ihaleleri gerçekleştirilmiş olup Ardanuç ilçemizde yapılacak olan İmam hatip Lisesi ve öğrenci pansiyonlarının projeleri hazırlanmış ve ihale aşamasına gelinmiştir. Yine ödeneği mevcut olan 24 Derslikli Merkez Artvin Halk Eğitim Merkezi, 24 Derslikli Borçka Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Borçka Atatürk  ilkokulu ve ortaokulu, Hopa Kemalpaşa Anaokulu,  Arhavi Kapalı Spor salonunun da projeleri hazırlanmaktadır. Özetle 2015-2016 eğitim öğretim yılında ilimize kazandırılan 4 okul ve 1 spor salonunun yanı sıra devam etmekte olan ve ihale aşamasında bulunan 11 adet eğitim kurumu ve 4 adet pansiyon bulunmaktadır. 2016 Yılı itibarı ile tamamlanan, devam eden ve programa alınan yatırım tutarı 83.000.000 TL’dir. Bu rakamlara hayırsever katkıları dâhil değildir.

Hayırsever katkısıyla Murgul ilçemizde yakın bir zamanda açılışını gerçekleştireceğimiz İmam Hatip  Lisesi ve Ortaokulu,  Arhavi ilçemizde yine hayırsever katkısıyla devam eden İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulunun da hizmete girmesiyle ilimizdeki derslik sayısı ihtiyacının büyük bölümü karşılanmış olacaktır.

Ayrıca yine Hopa’da hayırsever katkısıyla 200 öğrenci kapasiteli İmam Hatip Lisesi pansiyonunun yapımı devam etmektedir.  Buradan Eğitim yatırımlarımızdaki katkılarından dolayı hayırseverlerimize  bir kez daha şükranlarımı sunuyorum.

Okul/kurum binalarımızın fiziki yapılarındaki iyileştirmeler, bununla sınırlı kalmayıp her yıl ihtiyaç doğrultusunda ilimizdeki eğitim kurumlarımız onarımdan geçirilmiş olup modern mekânlar haline getirilmiştir.

Okullarımızın fiziki mekanlarındaki eksiklikleri gidermek ve öğrencilerimize daha düzenli, daha sağlıklı ortamlarda eğitim alma imkânı sunabilmek için iyileştirme çalışmalarına ağırlık verip, altyapı, donanım ve hijyen bakımından okullarımızın çağdaş görünüm kazanmasını hedefledik. Bu doğrultuda 2016 yaz döneminde 5 milyon liranın üzerindeki bütçeyle İl genelinde 60 adet eğitim kurumumuzun onarımını gerçekleştirdik.

Sayın Valim, sayın milletvekilim, sayın belediye başkanım, kıymetli katılımcılar, Birazdan açılışını yapacağımız okul, konferans salonu ve spor salonunun öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve ilimize hayırlı olmasını diliyor, burada yetişip mezun olacak öğrencilerimizin, vatanına, milletine ve tüm insanlığa faydalı işler yaparak katkı sunmalarını temenni ediyorum.

Toplam inşaat alanı 4.110 m2’ olan 15 derslikli Kazım Karabekir Anadolu Lisesi binasının taban alanı 822 m2’dir.   Proje Bedeli : 6.500.000,00 TL olan okulumuz, modern dersliklerle birlikte 1 adet Çok Amaçlı Salon, 2 adet Fen Laboratuarı, 1 Müzik Odası,                       1 Jimnastik Salonu, 2 adet Mescit, 1 Kafeterya, ayrıca bahçesinde 220 m2’lik  Mini Futbol Sahası,  Satranç Sahası ve Hobi Alanlarıyla öğrenci ve öğretmenlerimize hizmet verecektir.

2.964,00 m2’lik toplam inşaat alanına sahip olan ve 988,00 m2’lik taban alanı bulunan 206 Kişilik Konferans Salonu ile 650 m2 alanda basketbol ve voleybol sahası ile 210 Kişilik Tribünü bulunan Kapalı Spor salonunun proje bedeli 5.300.000,00 TL’dir.

Modern bina ve donanımlarıyla bölgemizin örnek projeleri arasında gururla yerini alan okulumuzun sahip olduğu fiziki mekânları sayesinde akademik,  sosyal, kültürel ve sportif faaliyetleri artırarak sosyal sorumluluk duygusu kazanmış, milli ve manevi değerleri benimsemiş, özgüveni yüksek, sanatsal ve estetik duygusu gelişmiş başarılı ve mutlu bireyler yetişecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim yatırımlarımızdaki katkıları için sayın Valimize, milletvekilimiz sayın Dr. İsrafil Kışla’ya, Belediye başkanımız sayın Mehmet KOCATEPE’ye, Bakanlığımızın değerli yöneticilerine, İl Özel İdare çalışanlarına ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, okulumuzun ve tesislerimizin yapımını gerçekleştiren müteahhit firma çalışanlarına eğitim camiamız adına şükranlarımı sunuyor, açılış törenimize katılımlarınız için teşekkür ediyor, sizleri saygıyla selamlıyorum.

Konuşmaların ardından Kazım Karabekir Lisesi Halk Oyunları Topluluğu kısa bir gösteri sundu.

Programında devamında Vali Doğanay ve beraberinde ki protokol üyeleri kurdele kesimiyle okul binasını hizmete açtı. Vali Doğanay ve Milletvekili Kışla Okulu gezerek milli eğitim müdürü ve okul müdüründen teknik bilgiler aldı.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN BELEDİYESİ 1. KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+