Anasayfa / İş Sağlığı ve Güvenliği

İş Sağlığı ve Güvenliği

 

1421-servetcel

İş Sağlığı ve Güvenliği
Uzmanı

Servet ÇELEBİ

İş Sağlığı ve Güvenliği
Doktoru

…………..

 

1.6331 Sayılı İş Sağlığı Ve Güvenliği Kanunu kapsamında; Belediye Başkanlığımızca başkanlığımız bünyesinde çalışan işçi personelimizin, İşyeri Hekimi tarafından 2016 yılı periyodik muayeneleri yapılacaktır.

10.02.2016 Çarşamba günü, Muayeneler başlayacaktır.

2. 6331 Sayılı Kanun ve Çalışanların İş Sağlığı Ve Güvenliği Eğitimleri Hakkındaki yönetmeliğe binaen, başkanlığımız bünyesinde çalışan personelin eğitimleri, A- Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Servet ÇELEBİ ve İşyeri Hekimi Murat AYGÜN tarafından gerçekleştirilecektir.

3. 6331 Sayılı Kanun ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kurulları Hakkındaki yönetmeliğe binaen, oluşturulan kurul üyeleri ile birlikte her ay en az bir kez kurul toplantıları gerçekleştirilecektir. Kurulda iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili alınan kararlar, onaylı kurul defterine yazılarak denetim altına alınacaktır.

 

İş Sağlığı ve Güvenliği ilgili Kanunlar:

 

6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu kapsamında; Çalışanların İş Güvenliği Eğitimleri Usul ve esasları hakkındaki yönetmeliğe binaen Belediye Başkanlığımızca, İnsan kaynakları Müd. Arzu ERDOĞDU, Çalışan Baş temsilcisi Burhan YİĞİTTAB ve  Çalışan temsilcisi Serkan YERLİKAYA’nın katılımı ile İş Güvenliği Eğitimlerine başlanılmıştır.

Bu kapsamda; Kurumumuz bünyesinde Fen İşleri Müdürü olarak görev yapan,  ( A-Sınıfı ) İş Güvenliği Uzmanı Servet ÇELEBİ tarafından personelimize eğitim verilerek katılımcılar bilgilendirildi.