Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / HALKIN DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR

HALKIN DEMOKRASİ NÖBETİ SÜRÜYOR

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (Fetö) Darbe Girişimine Karşı Halkın Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor.

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Artvin’de de darbe girişiminin 4’cü gününde de halkın darbeye karşı demokrasi nöbeti devam ediyor.

Artvin İl müftülüğü tarafından akşam namazının ardından Halitpaşa camiinde demokrasi şehitleri için Mevlidi Şerif okutuldu. Mevlidi Şerifin okunmasının ardından vatandaşlar sloganlar atarak Halitpaşa kavşağından valilik önüne yürüdü. Yürüyüşe Artvin valisi Muhterem İnce, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Kılıç, Artvin Çoruh Üniversitesi Rektör yardımcısı Aydın Tüfekçioğlu, AK Parti Artvin İl Başkanı Erkan Balta, İl müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Kocatepe yürüyüşün ardından valilik önünde gerçekleştirdiği konuşmada 15 Temmuzun Türk devletinin tarihte en zor karşılaştığı, sıkıntılı ve en uzun gecelerden biri olduğunu söyledi. Bu sıkıntılı zamanı tarihte olduğu gibi milletin iradesiyle, birlik beraberliğiyle aştıklarını vurgulayan Başkan Kocatepe, “sadece İslam ümmetinin değil ezilmiş dünya insanlarının lideri olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Halkımı meydanlara davet ediyorum sözünün üzerine her şey bitmişti. Çünkü milletimiz bu sözün üzerine gerekeni yaptı. 82 Eylül darbesinde büyüklerimiz hayırdır hemşerim ne oldu diyecek kadar tepki gösterirken bugün benim küçük kızım ve sizler gibi milyonlar ellerinde Türk bayraklarıyla vatanına, milletine, bayrağına, devletine ve demokrasisine sahip çıktı” dedi.

Kocatepe, “Bu Türk Milletine Olan Müdahaledir”

Bu meselenin sadece Türkiye’nin bir iç meselesi olmadığını belirten Kocatepe, “ bugünkü saldırılar ne kadar milli kuruluşumuz varsa bunlara yapılıyor. Milli istihbarat, milli savunma, milli, meclis, TRT. Bu milli olan her şeye, Türk milletine olan müdahaledir. Ve şimdi her şeyin ayan beyan ortada olduğu bir günü yaşıyoruz. Reisimizin de dediği gibi altı ibadet ortası ticaret ve üstü ihanet olan bir cemaati görüyoruz. Şimdi üstünün maharetlerini görüyoruz. Ey ibadet eden kardeşlerim ihaneti görün Allah aşkına” diye konuştu.

Bu milletin parasıyla bu millet için alınmış uçakların bu millete bomba attığı bir nasıl düşünebilirsiniz, buna ne diyeceğiz diye konuşan Belediye Başkanı Kocatepe, bu şehir Ermeni zulmünü gördü, Rus zulmünü gördü ama 16 yaşında bir çocuğun başından tankla geçen bir Ermeni’de, Rus’ta görmedim. Ama onlar inananlara tuzak kurar, Allah’ta onlara tuzak kurar. Muhakkak ki Allah tuzakları başına yıkanın en hayırlısıdır. Allah bir şeyi dilemedikçe o iş olmaz. Bu ülke şehitlerin kanlarıyla alındı, şehitlerin kanlarıyla yaşıyor” şeklinde konuştu.

Bu ihtilal meselesinin iyi irdelenmesi gerektiğinin vurgulayıp bunu kahraman askerlere, Türk Silahlı Kuvvetlerine düşmanlık olarak kullanmak isteyen vatan haini alçakların olduğunu söyleyen Kocatepe, “bu işleri yapanın asker kıyafeti giymiş olan teröristlerin olduğunu ve bu nedenle kahraman ordumuzu, peygamber ocağını asla kimse en ufak şekilde incitmeyecektir. Askerde bizim, ordu da bizim, poliste bizim, millette bizim, devlette bizim” diye konuştu.

Kocatepe, “Türk Milleti Birlik Beraberliğin Simgesidir”

Bu mücadelede ferdi kahramanların olduğunun altını çizen Kocatepe, Genel Kurmay Başkanı Hulusi Akar’ın TRT’deki spikerin sözde ihtilal bildirisini okuduğu gibi okumuş olsaydı durumun çok farklı ve kötü olacağını da belirterek Peygamber ocağının başında ki gibi bir davranış gösterdiğini söyledi. Bu kötü olayın milleti yeniden bir araya getirip yeniden birleştirdiğini de sözlerine ekleyen Başkan Kocatepe, “Dünyada ki mazlum halk diyor ki Türkler Millet olmanın, birlik olmanın ve darbeye, zulme karşı durmanın örneğini gösterdiler.

Basit ve sert konuşmalardan dolayı siyasi partiler adeta birbirinden küsmüştü. Ama bu olay milleti yeniden bir araya getirdi. Muhalefetiyle iktidarıyla bütün siyasi partilerimize teşekkür ediyorum. Bu alanlar a, b, c partilerinin miting alanları değil milli iradeye saygı duyan herkes bu alanda olmalıdır ve herkes çıkıp burada benim gibi konuşmalıdır çünkü Ankara da öyle yapılıyor. Böyle zor bir durumda bir araya gelen necip bir milletin evladı olmaktan onur duyuyorum, sizlerde onur duyun.

Bundan sonraki programlarda bütün siyasi partilerimizi ve liderlerini de burada görmek istiyoruz. Çünkü atılan bombalar AK Parti binasına değil meclis binasına atıldı, 12 Eylül olduğunda Erbakan’ı, Ecevit’i, Türkeş’i, Demirel’i alıp aynı yerlere götürmediler mi? Arkadaşlar bu parti meselesi değil bu millet meselesi bu devlet meselesi. Ya devletinin yanındasın ya karşısındasın. Bu işin başka bir oluru yok. Bu yüzden reisimiz evinize dönün diyene kadar buradayız. Ama bize yakışan, Türk Milletine yakışan, Artvin Milletine yakışan taşkınlık yapmadan, provokatörlere asla müsaade etmeden, kim burada kişi, şahıs hedef gösterirse onu yakalayın emniyete teslim edin. Ben bu süreçte siz halkımızı okçu tepesinin nöbetçileri olarak görüyorum. Hainleri tamamen temizleyene kadar da hep birlikte olmaya davet ediyor, göstermiş olduğunuz inançlı, kararlı ve şerefli tutumunuzdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İnce, “Her Yeri Bayraklarla Donatalım”

Ankara’da Meclise yapılan saldırının millete yapılmış bir hareket olduğunu vurgulayan Artvin Valisi Muhterem İnce, bu hain saldırının başarılı olması durumunda bugün burada hiç kimsenin olmayacağını söyledi. Milletin bu dik duruşunun saldırganları püskürttüğünü ve bir daha geri gelmeyecek şekilde darbecilere geren cevabın verildiğini belirtti.

Bu birlik ve beraberliğin her zaman devam ettirilmesi gerektiğini vurgulayan Vali İnce, “ Her platform da, her şartta en güzel şekilde ispat etmeliyiz. Bu gün kü bu duruşumuz yarında ve sonraki günlerde de devam etmeli. Buradan sizlere çağrıda bulunuyorum. Bugün şehidimizi toprağa verdik. 3 tane şehidimiz var Artvin’de. Ve Türkiye’nin birçok şehrinden şehidimiz var. Tarih boyunca da şehitlerimiz olmuştur. Çanakkale’de ki şehitlerimiz ne için şehit olmuşlarsa bugün ki şehitlerimiz de aynı ruh, aynı dava, aynı beka için şehit oldular. Bunu hiçbir zaman unutmayalım. Bu şehitlerimiz ne için şehit oldular? Şu Bayrağımız inmesin, ezanlarımız susmasın, milletimiz sürekli var olsun diye şehit oldular. Bu Bayrağımız rengini şehitlerimizin kanından aldı. Ben diyorum ki yarından itibaren devlet kurumlarımızla, özel iş yerlerimizle, araçlarımızla, evlerimizle her yerde bayrağımızı asalım ve dalgalandıralım ve bu darbecilere karşı en büyük cevabı Bayrağımıza sahip çıkarak verelim. Artvinli bunu her zaman ispat etmiştir ancak bunu görsel olarak ta herkese ispat edelim. Yarından itibaren her yeri bayraklarımızla donatalım ve bayrağımızı indirmek isteyenlere yine bayrağımızla verelim.

Bu duruşumuz olduğu sürece hiçbir hain güç, darbeci başarılı olamayacaktır. Devletle milletimiz arasına hiçbir kimse giremeyecektir” dedi.

Valilik önünde gerçekleşen Demokrasi nöbeti, konuşmaların ardından şiir dinletisi, dualar ve sloganlarla devam etti. Halk milli iradeye sahip çıkıyor.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN’DE KİTAP FUARI AÇILDI

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+