Anasayfa / Haberler / HALEP YALNIZ DEĞİLDİR HAİNLER KAYBEDECEKTİR

HALEP YALNIZ DEĞİLDİR HAİNLER KAYBEDECEKTİR

Artvin Memur –Sen ve bağlı sendikaların Terörü lanetme ve Halep’te yaşanan insanlık dramını kınamak için basın açıklaması yaptı.

Halitpaşa  meydanında Cuma namazı çıkışı yapılan basın açıklamasına  Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim İnce, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Keskinkurt Güneri, Memur-Sen’e bağlı şube başkanları, İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, bazı il müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Memur-Sen  ve bağlı sendikaların yaptığı ortak basın acıklamasını okuyan Artvin Memur-Sen  İl Temsilcisi İbrahim İnce’nin “kardeşliğimiz kazanacak, hainler kaybedecek” vurgusu yapıldı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, AK Parti İl Başkanı Erkan Balta, Memur-Sen İl Temsilcisi İbrahim İnce, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Reyhan Keskinkurt Güneri, Memur-Sen’e bağlı şube başkanları, İmam Hatip Lisesi öğretmen ve öğrencileri, bazı il müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Memur-Sen Artvin İl Temsilcisi İbrahim İnce, basın açıklamasında; “İstanbul Beşiktaş’ta, güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle lanetliyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Tedavileri devam eden yaralı kardeşlerimize de acil şifalar temenni ediyoruz.

Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizi hedef alan terörizm, emperyal küresel güçler ve onların yerli işbirlikçileri Türkiye’nin, büyük dirilişini, yeniden şahlanışını engellemek istiyor. Bize düşen, birliğimizi korumak, bizi durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır.

Terör örgütleriyle arasına mesafe koymayı beceremeyenler hem bize hem de milletimize uzaktır. Doğrudan doğruya ülkemizi, birliğimizi, kardeşliğimizi hedef alanlara inat birlikte hareket edeceğiz, terörü birlikte bitireceğiz, birlikte yeneceğiz. Allah’ın izni, milletimizin basiret ve ferasetiyle kirli oyunları bozacağız.

Ülkemizde barışı ve kardeşliği esas alan temel anlayışımız sayesinde hiç bir hainlik, birlik ve beraberliğimize zarar veremeyecek, millet olarak geleceğe yürüyüş kararlılığımızı engelleyemeyecektir. Hep birlikte güçlü Türkiye’yi tüm oyunlara rağmen kardeşlik harcımızla inşa edeceğiz. Her zaman olduğu gibi kararlılığımız ve ortaya koyduğumuz milli duruşumuz, teröre vereceğimiz en akıllı, en sağduyulu ve en etkili karşılık olacaktır. Teröristlerin ve sahiplerinin hain emellerine asla ulaşamayacağını biliyoruz. Bu ülkede kardeşliğin kazanacağını yineliyor bütün terör örgütlerini, onların kalleşçe saldırılarını tekrar kınıyoruz.

Ve Halep

Halep bizim tarihimiz. Halep bizim parçamız. Halep bizim yürek yangınımız. Bugün Halep’te insanlık ölüyor. Bugün insanları katledilen, insanlığın ve bütün insani değerlerin katledildiği kentlerden biri Halep! Halep’te can pazarı yaşanıyor.

Ve maalesef insanlık bu katliamı kanıksamış durumda. Batı yine üç maymunu oynuyor. Ümmetin sessizliği ise canımızı acıtıyor.

Değerli dostlar, Halep, insanlığın topyekûn öldüğü bir yerdir artık. Kim hangi bahanenin arkasına gizlenirse gizlensin hakikat budur. Bu yüzden Halep, aynı zamanda insanlığın imtihanıdır. Yanı başımızdaki ülkede, medeniyet coğrafyamızdaki bölgede, Suriye’de, Halep’te, Filistin, Doğu Türkistan ve Arakan’da yükselen feryat ve figanlar, insanlığın utanç mirasıdır.

Halep yanarken, bombalanırken, analar ve körpe kuzuları Esed’in varil bombalarıyla, Putin’in katil uçaklarıyla İran’ın işbirliğiyle katledilirken susanları, kör taklidi yapanları, kulaklarını kapatanları tarih de, insanlık da kaydediyor.

Birleşmiş Milletler’in Beşli Çetesi, dünyayı kendilerinin arazisi, insanlığı kendilerinin kölesi gibi görüyor. Öldürüyor, öldürtüyor. Sömürüyor ve semiriyor. Vahşet ve şiddet pazarı kurması için terör örgütleri kuruyor ve onlara vekâlet veriyor. Bütün bunlara itiraz etmeden, bu düzeni yok etmeden, insan haklarından bahsetmek de, insan olmayı hak etmek de mümkün değildir. Bu düzenin sahiplerinin egemenliğine, seyislerinin, tetikçilerinin, işbirlikçilerinin eylemlerine son vermeden, insan onurunu korumak bir tarafa insanı korumak mümkün değildir. Bunun farkında olduğumuz için buradayız. Halep’te katliam yapanların, soykırım platformu kuranların maskesini düşürmek için buradayız.”

“Halep’te İnsanlık Ölmesin” diye meydanlardayız. Çünkü Biz insanız, oturamayız, oturmayacağız. Halep’te medeniyet yok ediliyor. Halep’te vahşi bir soykırıma kalkışılıyor. Gözümüzü kapatamayız, kapatmayacağız.

Küresel şebekenin dünyayı işgal hevesini el birliğiyle tarumar edeceğiz. Biz inanıyoruz ki, insan hakları ve onuru için birlikte, el ele, omuz omuza olursak Halep’te kaybeden insanlık olmayacak.

MEMUR-SEN, olarak ilk aşamada Halep’e 81 il 81 tır projesi kapsamında geçen hafta İHH, Kızılay, Cansuyu ve Deniz Feneri’ne 81 Tır Un çeklerini teslim ederek yardım seferberliği başlattık. Bugün itibariyle 313 tıra ulaştık. Yarın saat 10 da Hatay dan “Yükümüz insanlık, yönümüz Halep” diyerek Cilvegözü sınır kapısına doğru hareket edilecek. Bizde Artvin’de bu insanlık dramına sessiz kalmayıp Memursen Artvin Temsilciliği, Artvin Belediyesi, İHH, Ensar Vakfı, TUGVA, İlim Yayma Cemiyeti ve diğer kurum ve kuruluşlarla yardım kampanyamızı başlatmış bulunmaktayız.

Ancak “Zalim zulmünü yapsın, biz yardımımızı yapalım” noktasında kalmanın zulme zımnen rıza göstermek anlamına geldiğini biliyoruz, “Mazluma yardımın en büyüğü, zulmü bitirmektir. Mazlumlara ve mahzunlara el uzatmanın, mağdurlara omuz vermenin zirvesi; zalimlere birlikte direnmek, zulme birlikte son vermektir. Biz, o zirveye talibiz. Biz, insanlığın huzura, refaha ve barışa ulaşmasını zorba ve zalim dünya düzeninin yıkılışında görüyoruz. Bu ikiyüzlülerin devri bitmeli, düzeni yıkılmalıdır. Halep, ‘yeter artık’ isyanına milat olmalıdır. Halep’i kurtarırsak, Dünya terör finansörü ‘Küresel Beşli Çete’den kurtulur, ‘Beşten Büyük Dünya’ hedefine ulaşırız.” Dünya’da adalet ve huzur ortamı tesis edilinceye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Sefer bizim, zafer Allah’ındır. ” ifadelerine yer verdi.

İbrahim İnce’nin açıklamaları terörü lanetleyen sloganlarla sık sık kesildi. Basın açıklamasının ardından kalabalık olaysız bir biçimde dağıldı.,

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN BELEDİYESİ 1. KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+