Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / BÜYÜK TÜRKİYE, GELİŞEN ARTVİN

BÜYÜK TÜRKİYE, GELİŞEN ARTVİN

Kocatepe, “ Hiçbir Engel Büyük Türkiye Hedefinin Önünü Kesemeyecek. Hedefimize Emin Adımlarla İlerlemeye Devam Ediyoruz”

Kocatepe, “Eksikleriyle Konuşulan Değil, Proje Ve Çalışmalarıyla Övünen Bir Şehir Oluyoruz”

AK Parti Artvin İl Başkanlığınca düzenlenen İl Danışma Meclis Toplantısına katılan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, 15 Temmuz süreci ve Artvin Belediyesi çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Yeniden büyük Türkiye için hedeflerine adım adım giderken engeller olduğunu söyleyerek “elbette düşmanların eski Türkiye’yi özleyen iş birlikçileriyle ayağımıza pranga takıp belimizden geri asılacaklar kolumuzdan tutacaklar tutmaya da devam edecekler”dedi.

“15 Temmuz’la Birlikte Silkelendik Ve Yeniden Kendimize Geldik”

Kocatepe, “ Bizler 15 Temmuz’la birlikte yeniden silkelendik. Yeniden kendimize geldik canlandık öyle ki 27 gece sokaklardaydık. Valilik meydanındaydık ve biz o valilik meydanını milli irade meydanına çevirdik. Darbenin geçiştirilmesinde başta sayın cumhurbaşkanımızın dirayeti dik duruşu vardı. Kendini merminin önüne atan resmi askerler vardı. Kendini tankın önüne atıp diğer tankı gözetleyen yürekli insanlar vardı. Birde bütün bunları özellikle sürecin devam etmesinde koordine eden insanlar vardı işte onlar AK Parti teşkilatlarıydı hepinizi tebrik ediyorum.

O gün ben Ankara’daydım Allah’ın bir lütfüydü gazi olmak şehit olmak nasip olmadı bizler Genel Merkezimizin önünde nöbetteydik. O acıları o sesi o psikolojiyi yaşadık. Biz oradayken Artvin’de de aynı heyecan ve gerçek dava adamlarının Türk bayraklarını alarak Atapark’a Belediyemize Parti binamıza koştuğunu duyduk bu bizi ayrıca mutlu etti.

15 Temmuz dış güçlerin ülkemizi işgal edebilmesi için bir alt yapı çalışması olduğunu demokrasi nöbetlerinde sürekli söyledik söylemeye de devam ediyoruz. Bir bahane bulup Anadolu’ya bu nöbet mahalline hâkim olmak isteyen güçler var. Bunlar dünde vardı yarında olacak. Bizler bu güçleri bilerek kendi teşkilatlarımız başta olmak üzere halkımızla bir bütün olarak top yekün olarak hani topun bile sindiremeyeceği yürekleri vurabilirsek bu yapılan projeler, hesaplar komplolar milletin sinesinde çarpıp düşmeye devam edecek.  Dolayısıyla dün hangi tehlikeler vardıysa yarında aynı tehlikeler olacak.  Dün o tehlikelere karşı nasıl durduysak yarında durmak zorundayız.  Kâinatın var oluşundan bugüne kadar devam etmiş olan hak batıl mücadelesinin günümüzde ki tarafları olma şansına sahip olup hakkın yanında yer almaktır. Kardeşlerim kalemi Allah yazar. Allah bize ne yazdıysa başımıza o gelecek ama iyi ama kötü. Bunu yaparken bizim nasıl ve nerde durduğumuz çok önemli. Biz ondan hesaba çekileceğiz. Biz Zafer’den değil Sefer’den mükellefiz hepimiz sefer’e hazır olmalıyız.” diyerek ülkenin gündemine dair açıklamalarını tamamladı.

“Artvinde Hayaller Tek Tek Gerçek Oluyor”

Belediye hizmetlerinden de bahseden Başkan Kocatepe,  2,5 yılda söz verdiklerinin yüzde 72’ini yaptıklarını yüzde 18 lik kısmını söz verdikleri halde başlayamadıklarını belirterek şunları söyledi. Kocatepe; “ Belediye başkanlığı görevini aldıktan sonra yaklaşık 2,5 yıl geçtik. Burada kendi istatistiklerimizi iyi yapmamız lazım. Ben bakıyorum da söz verdiğimiz projelerin yarısından fazlasını hayata geçirmişiz.  Söz verdiğimiz halde başlayamadığımız yüzde 18 lik kısmı en kısa sürede daha hızlı başlayıp tamamlamamız lazım. Ayda en az iki üç açılış yaparak hizmetlerimizi gerçekleştirmek zorundayız.  Biz Artvin’de büyük sorunları çözüp ismini unuttuğumuz o kadar proje vardı. Bunların en başında büyük bir çöp sorunu vardı. CHP Merkez ilçe başkanı fotoğrafları çekip paylaşmasa bizde unutmuştuk çöp sorunun bittiğini. Bizde yine çıkıp anlattık Çöp sorununu nasıl çözdüğümüzü.

Su sorunu yine çözüyoruz. Yaklaşık 2 kilometresi yapıldı çalışmalar hızla devam ediyor yakında buda çözülecek.

Yollar, Şehrin girişinden Kafkasör’e kadar kilometrelerce asfaltlanmış bariyerlenmiş yollar. Belki Cumhuriyet tarihin de Artvin’de bu kadar kısa zamanda asflat yapılmamıştır. 2,5 yıl içersinde 20 kilometreye yakın asfalt yaptık. Bunları sizlerin Milletvekilimiz İsrafil Kışla’nın gayretiyle yaptık.

Hapishaneden İskebe ye alttan yol yapıyoruz. Daha da güzeli bu ayın sonuna doğru ihalesi yapılacak olan Şimşek Mermer den Alabalık çiftliğinin orada atatepe yoluna kadar alternatif yolla çıkıyoruz. Şehir merkezinde alt Haypetle üst haypet arsını birleştiriyoruz. Sosyal projelerimiz Evde temizlik ten Aş Evine Yeni Doğan dan Cenaze hizmetlerine aklınıza ne kadar sosyal faaliyet geliyorsa. Engelsiz yaşam merkezi, hanımlar lokali gibi. İletişim noktasında Beyaz Masamız büyük bir eksikliği çözdü. Vatandaş artık mahallesinde ki sorunu fotoğraf çekip belediyemize iletiyor ve çözümü yapıldığında bizde çözülmüş halini vatandaşımıza fotoğrafla iletiyoruz.

“Hal, Hamam Ve Mezbahanesi Olmayan Bir Kent Almıştık”

Hal Hamam Mezbahanesi olmayan bir kent aldık. Çok şükür Mezbahanemizi yaptık bitirdik artık kendi hayvanımızı kendi mezbahanemizde kesip kasaplarımıza götürebiliyoruz.

Hal’ile ilgili projelerimizi yaptık en kısa zamanda onuda hayata geçireceğiz.

Hamamıda suyu ala firmaya yaptırıyoruz. Hal Hamam Mezbahanesi olan bir il haline geleceğiz yeniden. Nasıl mutluluk verici oluyor değil mi? Nasıl bir belediye aldığımızı anlamanız için bunları söylüyoruz. Hal’iyle Hamam’ıyla Mezbane’siyle övünen bir belediyeye dönüşüyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN BELEDİYESİ 1. KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+