Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDAEĞİTİM

BELEDİYEDEN GERİ DÖNÜŞÜM KONUSUNDAEĞİTİM

Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından, Vakıfbank İlkokulunda “Geri Dönüşüm ve Önemi” konulu eğitim verildi.

Vakıfbank İlköğretim Okulu 4/C Sınıfı öğrencileri Artvin Belediyesine yapmış olduğu “ Geri Dönüşüm ve Önemi” hakkında öğrencileri bilgilendirici eğitim başvurusu üzerine, Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Çevre Mühendisi Koray Durmuş tarafından eğitim verildi.

Vakıfbank İlköğretim Okulu 4/C Sınıfı ile bir araya gelen Koray Durmuş geri dönüşümle hem çevreyi hem de kaynakları koruyacaklarını belirterek şunları söyledi:

Durmuş: “Kalabalıklaşan dünyamız nedeniyle her gün daha fazla tüketilen su, orman, madenler, petrol gibi doğal kaynaklarımızı geri dönüşüm ile daha uzun süreli kullanabiliriz. Tekrar değerlendirilebilen atıkları geri dönüştürerek doğal kaynaklarımızı tüketmeden yeni ürünler elde edebiliriz. Örneğin; bir ton kâğıdın geri dönüştürülmesiyle 17 ağacın kesilmesi önlenebilir. Plastik ambalaj atıklarının geri kazanılması sonucu ise petrolden tasarruf sağlanabilmektedir. Dönüşen her ton cam için ise, 100 litre petrol tasarrufu sağlanır. Metal ambalajları ve ahşap ambalajları geri dönüştürerek doğal alanlarımızı bozulmadan koruyabiliriz. ” diye konuştu.

Durmuş, ilerleyen zamanlar da eğitimlerin bir sonraki adımı olan belediyenin yapmış olduğu geri dönüşüm tesisinin inceleneceği teknik geziler düzenleneceğini belirtti.

Eğitim, çöp atma saatleri konusunda da çocukların ailelerine ulaştırmaları için hazırlanan el broşürü dağıtımı ile son buldu.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN BELEDİYESİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİĞİN İLK ADIMLARINI ATTI