BAŞKANIN MESAJI

Büyük Türkiye’mizin cennet köşesi Artvin’imizin güzel insanları, sevgili hemşehrilerim, kardeşlerim; çocukluğumda çilesini, gençliğimde hasretini çektiğim A r t v i n i m i z e 3 0 M a r t 2 0 1 4 g ü n ü desteklerinizle başkan olmanın bahtiyarlığını yaşattığınız için sizlere teşekkür, rabbime hamd ederim, hizmetkarı olduğumuz şehrimize 7 Nisan 2014’ten bu güne kadar  rutin belediyecilik hizmetlerinin dışında, Artvin’de bizimle birlikte ilk defa uygulamaya koyduğumuz projelerimizi için  her anımızı hizmet yolunda bir fırsat gördük. Bir taraftan her biri 20 Milyon Türk Lirası olan belediye bütçesinin birkaç k a t ı  d e v p r o j e l e r i m i z i  u y g u l a m a y a hazırlarken, diğer taraftan devletin diğer kurumları ile, hükümetin ve Artvin sevdalısı hemşehrilerimizin ayni ve nakdi destekleri ile yayından boşalan bir ok gibi gerek altyapı yatırımlarında gerekse sosyal projelerde adeta destanlaştık, 12 ayda 24 yeni proje hayata geçti. Çöp-çukur-çamur bizimle unutulmaya başlandı. İşin daha çok başındayız, her geçen gün hizmetlerimiz bir önceki güne göre katlanarak artacak ve nihayet Artvin yılların ihmal edilmişliğini bu beş yıl içerisinde telafi edeceğiz.
Evet bir yıl içerisinde Artvin bir spor organizasyonlar kenti oldu, Artvinin sporcuları başarıdan başarıya koştu. Aş evinden, evde temizlik hizmetlerine, hanımlar lokalinden, “hoş geldin bebek” projesinden, cenaze hizmetlerine, ramazan çadırımızdan Kafkasör organizasyonlarına, film festivallerine her biri binlerle ifade edilen konserlerimizle neşenlenen Artvin yeniden canlanmaya, meyve vermeye başladı.

 • Halkımıza açık sosyal tesislerimiz Marina ve Kafkasör’de yerli yabancı turistlerimize de hizmete başladık.
 • Tarihimizde ilk defa zemin etüdümüzü yaptırdık,
 • DSİ ile protokolü imzaladık, 53 bin kişilik nüfusa yetecek suyu Hatila’dan getiriyoruz.
 • Kafkasör, Atatepe, hastane, AVM bağlantı yolu genişleme, asfaltlama hızla devam ediyor, bitmek üzere.
 • 2015 yılı Artvin’de yol yılımız olacak
 • Ormanlı-İskebe arası Artvin’in yeni giriş yolu projeleniyor.
 • İskebe-Hapishane arası 3800 metre 10 metre genişliğinde baypas yolu başlıyor.
 • Çay ağzından üsthaypete kadar 3700 metre dere yolu başlıyor.
 • Şehir içi yol genişlemeleri başladı devam ediyor.
 • TOKİ’ye 45 dönüm arazinin tahsis çalışması devam ediyor. Bu yıl ucuz, kaliteli konutların temelleri atılıyor.
 • Mahalle meclisimizin programlarıyla her mahalleye özel yıllık çalışma projeleridevam edecek.
Özetle size hizmet yolunda hasretimizi hizmetimizle gideriyoruz. Bütün bu hizmetler merkezi hükümetimizin de desteğiyle devam ediyor.
Destek sizden, hizmet bizden, başarı Allah’tandır.
Sevgi ve saygılarımızla.

Başkanın Özgeçmişi  Başkanın Mesajı  Başkanın Resimleri

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+