Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / BAŞKAN KOCATEPE, TEKNİK PERSONELLE TAM ZAMANLI SÖZLEŞME İMZALADI

BAŞKAN KOCATEPE, TEKNİK PERSONELLE TAM ZAMANLI SÖZLEŞME İMZALADI

Artvin Belediyesinde hizmet alımı yöntemiyle çalışan mimar, mühendis ve tekniker statüsünde olan 6 personelle Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, tam zamanlı sözleşme imzalayarak kadro unvan değişikliği yapıldı.

5393 sayılı Belediye kanunun 49’uncu maddenin 3’üncü fıkrasına istinaden ‘Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel’ kapsamında Artvin Belediyesinde Hizmet Alımı yöntemiyle çalışan mimar, mühendis ve tekniker statüsünde görev yapan 6 personel, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ile sözleşme imzaladı.

Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen imza töreninde Belediye Başkan Yardımcıları Erkan Yazan, Aydemir Akköy, İmar Müdürü Muammer Öz, İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürü Nurali Tekin’in yanı sıra sözleşme imzalayan teknik personel hazır bulundu.

İmza töreni öncesinde konuşan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Yaptığınız çalışmalar ve sizlerin özlük hakları noktasında daha da iyi bir noktaya gelmeniz belki bunların daha da iyi bir noktaya gelmesi yaptığınız işin yetki ve sorumluluğunu da uhdenizde barındırabilmeniz için böyle bir şeye ihtiyaç vardı.” dedi.

Teknik personelin tam zamanlı sözleşmeli personel kadrosunda çalıştırmakta kanuni olarak bir engel olmadığın için çalışanlarına imkânlar ölçüsünde hakkını verdiklerini de söyleyen Başkan Kocatepe; “ çalışanlarımıza imkânlarımız ölçüsünde hakkı neyse onu vermeye çalışıyoruz. Sizde bizim belediye işlerinin büyük çoğunluğunun teknik iş olduğunun bilincinde ki arkadaşlarımızsınız ve bu yükün büyük yoğunluğu sizlerin üzerinde. Sizden ricam belediye başkanı veya amirinizin emri ile değil bir işi kendi işiniz gibi benimseyerek yapmanızdır.

Genç Beyinlere Güveniyoruz

İyi idareci sadece olur alır emir almaz. Şehrin ihtiyaçlarını görüyorsunuz genç beyinler olarak bize öyle projeler getirmelisiniz ki bizlerde genç jenerasyonun düşüncesi bu demeliyiz.

İnsanlar bu yaz Artvin’e geldiklerinde baksanıza Artvin’e acayip şeyler olmuş demeli bunu da sizler yapacaksınız. Her geçen gün bir öncekinden daha güzel şeyler yapmalısınız. Her konuda sizlere inanıyoruz. Sizlerin bu çalışmaları inancımıza siyasetimize bir katkı sağlayacaktır.

Ben sizi kendime ekip almışım ben nelerden sorumluysam sizlerde onlardan sorumlusunuz. Hak eden arkadaşları hak ettiklerini verdiğimizden dolayı ben bu imzayı atmaktan son derece mutluyum.”

Personeli adına teşekkür konuşması yapan teknik işlerden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Aydemir Akköy, Artvin’in gelecek 25 yılına imza attığını belirterek teknik anlamda Artvin Belediyesinin diğer kurumlar ile rekabet edebilecek seviyeye geldiğini ve bunun da mimarı Mehmet Kocatepe olduğunu ifade edip  personeli adına Başkan Kocatepe’ye teşekkür etti.

Belediye Kanunu çerçevesinde; Akın Çelik(Harita Mühendisi), Mert Yılmaz ( Peyzaj Mimarı), Tuğçe Nur Cihan (Mimar), Şeyma Kahya (Şehir Plancısı), Murat Arslan (Harita Teknikeri), Yusuf Kılıçel (İnşaat Teknikeri) Tam Zamanlı Sözleşmeli Personel statüsüne geçti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GENEL BAŞKAN YARDIMCISI YAZICI’DAN ARTVİN BELEDİYESİNE ZİYARET

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+