Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / BAŞKAN ELÇİN, ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNDU

BAŞKAN ELÇİN, ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNDU

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile göreve gelen Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve Belediye Meclis Üyeleri, Atatürk Anıtına çelenk sundu.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Demirhan Elçin ve belediye meclis üyeleri, Artvin Belediye hizmet binasında düzenlenecek olan ilk belediye meclis toplantısı öncesi Milli İrade Meydanında bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Anıtına çelenk sundu.

Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan çelenk sunma töreninde konuşma yapan Başkan Elçin, şeffaf olacaklarını ve seçim sürecinde yapamayacakları hiçbir şeyin sözünü vermediklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:

Başkan Elçin: ”31 Mart akşamı Artvin halkının vermiş olduğu oylarla belediye başkanı seçildik. Çarşamba günü de mazbatamızı aldık devir teslim töreni ile göreve başladık. Bugünde belediyemizin organlarını oluşturmak üzere ilk toplantımızı gerçekleştireceğiz bundan dolayı da Atamızın manevi huzurunda Cumhuriyet kenti, demokrasi kenti Artvin’imizde halkımızla birlikte çelenk koyma töreni gerçekleştirdik.

Söz Verdiğimiz Her şeyi Yapacağız

Seçim öncesinde ne söylediysek onları gerçekleştireceğiz. Şeffaf olacağız dedik şeffaf olacağız hiç kimseyi geriye dönük devri sabık yaratmak gibi bir düşüncemiz yok ancak devraldığımız belediyenin mevcut durumunu araştırıyoruz iyice rakamlarını çıkarttıktan sonra Atatürk posteri asar gibi belediyenin önüne asacağız. Halk neyi aldığımızı bilsin, ertesi ayda aynı şekilde biz ne yaptıysak onları asmaya başlayacağız ve internet sitemizde yayınlayacağız. Yetiştirebilirsek devir aldığımızı tabloyu halkımıza ilan edeceğiz zaman uzarsa bütün halkımız ile toplantı yaparak durumu şeffaf olarak açıklayacağız. Suçlama olarak da kimse değerlendirmemesin diye de tarafların da oraya gelmeleri için davet ederek söz hakkı vereceğiz. Ne yaparsak yapalım her şeyi şeffaf yapacağız. Artvinliye sormadan o iş ile ilgili olan kişiye sormadan hiç bir şeyi tek başıma yapmayacağım her şeyimiz açık olacak. Seçim sürecinde yapmayacağım hiçbir şey için söz vermedim bunda sonrada yapamayacağım işler için söz vermeyeceğim kimsenin umutlarını çalmayacağım. Bu süreç içerisinde heyecanlı olan Artvin halkı da var belediye çalışanları da var bir tanıma sürecimiz var bunu atlattıktan sonra belediye de ki icraatlarımızı yapacağız. O yapılmadı bu yapılmadı diye kimse kafasında geçirmesin önümüzde 5 yıllık süreç var Allah’ın izniyle belediye meclisimizi oluşturduktan sonra resmi presodür olarak ta işimize bakacağız. Hiç endişe etmeyin Allah ve siz beni mahcup etmediniz bende huzurlarınızda söz veriyorum sizleri mahcup etmeyeceğim.“ dedi.

Çelenk sunma törenine, Belediye Başkanı Demirhan Elçin eşi Suna Elçin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN BELEDİYESİ ŞEFFAF BELEDİYECİLİĞİN İLK ADIMLARINI ATTI