Anasayfa / Aşevi Hizmetimiz

Aşevi Hizmetimiz

SICAK YEMEKLER ARTVİN BELEDİYESİ AŞEVİNDEN

İhtiyaç sahiplerinin, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların sıcak yemek ihtiyacı Artvin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hizmete açılan aşevi tarafından her gün karşılanıyor.

Artvin Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Hizmetleri tarafından hizmete açılan aşevi yılın 365 günü hizmet veriyor. Aşçısı, aşçı yardımcısı, mutfak personeli ve güler yüzlü dağıtım personeliyle aşevi hizmeti kapsamında müdürlükten talepte bulunanlardan, sosyal inceleme sonucu belirlenen vatandaşların adreslerine, yemekleri günlük, sıcak koruma özelliğine sahip sefer taslarıyla dağıtımı gönderiliyor. Günlük 86 kişiye (55 haneye) yemek dağıtımı yapan aşevi, taziye evlerine de sıcak yemek hizmeti sunuyor.

Her gün çok sayıda ailenin sofrasına bereketi getiren Artvin Belediyesi Aşevi Hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar 444 7 008 veya 153 numaralı hat üzerinden talep gönderebilir ya da müdürlüğe bizzat gidip başvuru yapabilirler. Sosyal inceleme sonucu durumlarının geçerliliği tespit edilen ailelere tutulan rapor neticesinde sıcak yemek yardımı gönderiliyor.

Yılın 365 Günü Hijyenik Yemek

Artvin Belediye Başkanı Mehmet KOCATEPE, “Sosyal belediyecilik gereği, sosyal projeler her zaman önceliğimiz olmuştur. Artvin Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalar sonucu, hizmete açtığımız aşevinde, engelli, yaşlı ve hasta vatandaşların günlük yemek ihtiyaçları karşılanıyor. Bu hizmetle vatandaşlara yılın 365 günü yemekler kontrolleri yapılarak, güler yüzlü personelimizle, hijyenik olarak ulaştırılıyor” dedi.