Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ARTVİN BELEDİYESİ SİNEK LARVASI İLE MÜCADELE VE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Genel 21/05/2020 17:27

Artvin Belediyesi tarafından havaların ısınması sebebiyle sinek larvası için ilaçlama çalışmaları başlatıldı.

Artvin Belediyesi Temizlik İşleri Ekipleri sinek üreme alanları olan Çoruh Nehri kenarı, sanayi mevkiinin orada ki dere ve Fevzi Çakmak Caddesinde ki (ÇEDAŞ karşındaki) derede sinek larva ilaçlama çalışmalarına başladı. İlaçlama çalışmaları ile vatandaşların rahat ve sağlıklı bir yaz geçirmesi sağlanacak.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yaz ayı öncesinde haşere ve sineklerin larvalama döneminde ilaçlama programına başladıklarını ifade ederek sinek larvası ile mücadele ve ilaçlama çalışmalarının periyodik program çerçevesinde aralıksız bir şekilde sürdürüleceğini belirtti.

Artvin’in her noktasında hijyen ve temizliği sağlamak için covid-19 tedbirlerinin bir yandan başarıyla sürdüğünü ifade eden Başkan Elçin, yaz aylarında da sivrisinek, haşerelere karşı halk sağlığının korunması, yaşam kalitesinin yükseltilmesi ve birçok bulaşıcı hastalığın kontrol altına alınması amacıyla sinek larvası ilaçlamalarının aralıksız sürdürüleceğini sözlerine ekledi.

DİĞER HABERLER
DEMİRHAN ELÇİN

30 Haziran 1960 tarihinde Artvin’de doğdu,  ilk, orta, lise tahsilini Artvin’de tamamladı. Eğitimini sonraki yıllarda Anadolu üniversitesi halkla ilişkiler bölümünde tamamlayarak ön lisans mezunu olmuştur. Aynı zamanda serbest muhasebeci ruhsat sahibidir.31 mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda cumhuriyet halk partisinden ( chp ) belediye başkanı oldu.

İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git