Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ATA TOHUMLARIMIZI ÜRETİCİMİZLE BULUŞTURMAYA DEVAM EDİYORUZ

Genel 06/05/2020 14:15

Artvin Belediyesi, yerel ata tohumlarının kaybolmasını engellemek ve üretimi artırmak için Artvin Yerel Tohum Derneği’nin, destekleriyle kurduğu Yerel Ata Tohumları Seralarında ürettiği fidelerinin dağıtımına devam ediyor.

Üreticileri ve halkı ithal genleriyle oynanmış tohumdan kurtarmak, Yerel Ata Tohumlarının kaybolmasını önlemek ve nesilden nesile aktarılmasını sağlamak için Artvin Belediyesi tarafından kurulan Yerel Ata Tohumları seralarında, yetiştirilen fidelerinin dağıtımının ikinci etabı, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin tarafından Artvin Belediyesi önünde gerçekleştirildi.


 

Yerel Ata Tohum Fidelerinin dağıtımının ikinci etabı, Yüksek rakımlı mahallelerde hava şartlarının fide ekimin yapılmasına uygun hale gelmesiyle; Dere Mahallesi, Balcıoğlu Mahallesi, Yen Mahalle ve Çamlık Mahallesinde tarımla uğraşan vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı.

 

Yerel Ata Tohumların dağıtımını gerçekleştiren Belediye Başkan Demirhan Elçin; Yerel Ata Tohumlarını kaybolmaması için saklanan ve Artvin Belediyesine ücretsiz olarak temin eden Artvin Yerel Tohumlar Derneğine teşekkürlerini ileterek sözlerine şöyle devam etti:

 

Başkan Elçin: ” Bugün Yerel Ata Tohum fidemizi üreticimize ücretsiz olarak teslim etmenin ikinci etabını gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın Yerel Ata Tohumlarımıza göstermiş olduğu ilgiden ötürü çok memnun kaldım. Yerel Ata Tohum Projesinin devamlılığını sağlayabilmek ve gelecek nesillere aktarabilmek için, vatandaşlarımıza ücretsiz teslim ettiğimiz fidelerin ekiminin yapıldığı topraklarda kimyasal gübre kullanmaması ve alınan mahsullerin hasatları sonrasında elde edilen tohumlardan bir bölümünün belediyemize geri verilmesini önemle rica ediyorum.” Dedi.

 

DİĞER HABERLER
DEMİRHAN ELÇİN

30 Haziran 1960 tarihinde Artvin’de doğdu,  ilk, orta, lise tahsilini Artvin’de tamamladı. Eğitimini sonraki yıllarda Anadolu üniversitesi halkla ilişkiler bölümünde tamamlayarak ön lisans mezunu olmuştur. Aynı zamanda serbest muhasebeci ruhsat sahibidir.31 mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda cumhuriyet halk partisinden ( chp ) belediye başkanı oldu.

İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git