Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ARTVİN İL PANDEMİ KURULU TOPLANDI

Genel 28/03/2020 18:34

Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin, Artvin Valisi Sayın Yılmaz Doruk başkalığında düzenlenen İl Pandemi Kurulu Toplantısı katıldı.

Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıda, koronavirüs  (kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında il genelinde alınan yeni tedbirler görüşüldü. 

 

Toplantı sonrası yapılan açıklamada, kovid-19 virüsünün en temel özelliğinin fiziksel temasla bulaşması ve enfekte insan sayısının çok hızlı artması olduğu kaydedildi. 

 

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararların etkinliğinin artırılarak virüsün yayılmasını engellemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak için şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapan otobüs seferleri ile ilgili olarak aşağıdaki ek tedbirlerin alınması zaruriyeti olunduğu belirtilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

 

“1- Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı ile iller arası otobüs seferleri 28.03.2020 tarihi saat 17:00’den itibaren ancak valiliklerin izni ile yapılabilecektir. 

 

2- Tüm vatandaşlarımızın bulundukları şehirde kalmaları esastır. Ancak tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilen, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar ile özellikle son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayan vatandaşlarımızın şehirlerarası yolculuk yapması Valilik izni ile gerçekleştirilebilecektir.” 

 

Toplantıya, Vali Doruk’un yanı sıra İl Pandemi Kurulu Üyeleri katıldı.

DİĞER HABERLER
DEMİRHAN ELÇİN

30 Haziran 1960 tarihinde Artvin’de doğdu,  ilk, orta, lise tahsilini Artvin’de tamamladı. Eğitimini sonraki yıllarda Anadolu üniversitesi halkla ilişkiler bölümünde tamamlayarak ön lisans mezunu olmuştur. Aynı zamanda serbest muhasebeci ruhsat sahibidir.31 mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda cumhuriyet halk partisinden ( chp ) belediye başkanı oldu.

İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git