Anasayfa / Galeri / Foto Galeri / 4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

4. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

Artvin’de 2016 yılı 4. dönem il koordinasyon kurulu toplantısı yapıldı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay Başkanlığında Valilik Çoruh toplantı salonunda yapılan toplantıya, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Karayolları 10. Bölge Müdürü Selahattin Bayramçavuş, Artvin Orman Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Doğa Koruma ve Milli Parklar 12. Bölge Müdürü Mustafa Bulut, İlçe Kaymakamları, yatırımcı kurum kuruluşların bölge ve il müdürleri, İlçe belediye başkanları, sivil toplum kuruluşları ile meslek odalarının başkanları katıldı.

Artvin Valisi Ömer Doğanay kendilerine emanet edilen kamu malını, kamu gücünü, kamu parasını en değerli ve isabetli kullanmanın gayesinde olduklarını söyledi. Yılın son koordinasyon toplantısını yaptıklarını kaydeden Vali Doğanay konuşmasında; 2016 yılında bitirilmesi gereken yatırımların yeni yıla girmeden bitirilmesi gerektiğini, 2017 yılına sarkıtılmaması hususunda kurum müdürlerine talimatlarda bulundu.

Vali Doğanay “ Mümkünse 2016 yılında bitirilmesi gereken yatırımları ciddi bir şekilde çaba sarf ederek bitirmenizi ve 2017’e sarkıtmamanızı rica ediyorum. Yatırımcı kuruluş temsilcisi arkadaşlarımızdan ilçelerde ki yatırımlar konusunda, mutlaka o ilçenin belediye başkanı ve ilçe kaymakamıyla irtibat ve istişare halinde olmasını istiyorum” dedi.

Artvin Vali Yardımcısı Önder Coşğun Artvin’de yürütülmekte olan projelerle ilgili yaptığı bilgilendirmede; Artvin’de 2016 yıl 4’üncü dönem itibariyle yatırımcı kuruluş dönem raporları üzerinde yapılan değerlendirmeler sonunda toplamda 248 projenin uygulandığını söyledi. Bu projelerin yıllara sari toplam bedelinin 6,7 milyar lira olduğunu, tahsis edilen toplam yıl ödeneğinin 947 milyon lira, gerçekleşen harcamanın ise 600 milyon lira olduğunu kaydeden Çoşğun şunları ifade etti:

“İlimize tahsis edilmiş ve yüzde 63’ünün harcandığı 947 milyon liralık ödeneğin oransal dağılımına bakıldığında yüzde 56,9’u baraj ve HES, yüzde 10,5’i il ve devlet karayolu, yüzde 7,3’ü il özel idaresi, yüzde 6,4’ü enerji nakil hatlarının tahsisi edilmesi, yüzde 3,9’ü milli eğitim, yüzde 3,8’i yükseköğretim, yüzde 2,6’si gençlik ve spor hizmetleri, yüzde 2,2’si ormancılık ve milli parklar, yüzde 2,2’si tarım ve hayvancılık, geri kalan yüzde 5,2’lik oranında diğer alanlarda uygulanan projelerde harcanmıştır. Uygulanan 248 adet projenin 48’i dönem sonu itibariyle tamamlandı. 164’ünün çalışmaları devam ediyor, 31’i ihale aşamasında, 5’i ise henüz başlanmadığı görülüyor.”

Coşğun Köydes Projesi Kapsamında da 2005-2016 yılları arasında ilimize 225 milyon lira ödenek tahsis edildiğini ve bu dönemde uygulamaya alınan 2378 adet projenin tamamlandığını dile getirdi. Çoşğun bu projelerin yüzde 75’i köy yolları, yüzde 23’ünün içme suyu, yüzde 2’side diğer alanlar harcandığını belirterek konuşmasını sonlandırdı.

Toplantıda kurum ve kuruluş temsilcileri faaliyetleri ve yatırımları hakkında bilgiler vererek devam eden projelerde karşılaşılan sorunlarda koordinasyonu gereken konular hakkında taleplerini dile getirdiler.

Yatımcı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin sunumlarının ardından, Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın koordinasyonda dile getirilen sorun ve projelerin takipçisi olacaklarını vurgulayarak, koordinasyon toplantısında hazır bulunan katılımcılara teşekkür etmesinin akabinde toplantı sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ARTVİN BELEDİYESİ 1. KİTAP FUARINA YOĞUN İLGİ

PGlmcmFtZSB3aWR0aD0iNzIwIiBoZWlnaHQ9IjQwNSIgc3JjPSJodHRwczovL3d3dy55b3V0dWJlLmNvbS9lbWJlZC9yQy02d0VMR1NTWT9yZWw9MCZhbXA7c2hvd2luZm89MCZhbXA7YXV0b3BsYXk9MSIgZnJhbWVib3JkZXI9IjAiIGFsbG93PSJhdXRvcGxheTsgZW5jcnlwdGVkLW1lZGlhIiBhbGxvd2Z1bGxzY3JlZW4+PC9pZnJhbWU+