Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ALZHEİMER VE DEMANS HASTALARIMIZ YANINDA OLMAYA DEVAM EDİYORUZ

Genel 20/01/2021 11:27

Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin, Vodafone ile geçen yıl yaptığımız Alzheimer, Demans hastaları ve evinde tek başına yaşayan yaşlılarımız için geliştirdiğimiz BİZ BURDAYIZ uygulaması projemizin sözleşmesini yeniledi.

Artvin’de yaşayan Alzheimer, Demans hastaları ve evinde tek başına yaşayan hasta vatandaşlarımızın ihtiyaç duyması halinde sadece tek bir tuşla yardım talebinde bulunabilecekleri, ikamet adresinden uzaklaşmaları halinde nerede olduklarının tespit edilmesini sağlayan ve vatandaşlarımızın tamamen ücretsiz olarak yararlanabileceği #BİZBURDAYIZ uygulamasına devam ediyoruz.

Artvin Belediye Başkanlık makamında gerçekleşen görüşmede, Vodafone Kurumsal Satış Takım Lideri Hüseyin Kutlu, Vodafone Teknoloji Satış Yöneticisi Turgay Burnaz yer aldı.

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Artvin’de ilk kez hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile toplumsal yaşama katkı sağlayacak önemli bir çalışmayı gerçekleştirdik.

Belediyemiz tarafından verilecek olan cihazı üzerinde taşıyan Alzheimer ve Demans hastası vatandaşlarımız ikamet ettiği lokasyonun dışındayken, hasta yakını, hastasını dilediği yerden cihaz vasıtasıyla 24 saat takip edebilecek. Şayet hastanın güvenli olmayan güzergâhta olduğu tespit edilirse hemen ilgili ve yetkililere bilgi verme imkanı sağlanmış olacak. Tek başına yaşayan yaşlılarımız ise cihazın üzerinde bulunan tuşa bastığı anda varsa yakınına gidecek olan sinyal sayesinde yakını ile iletişime geçebilecek şayet hastanın yakını yok ise belediyemizde bulunan sisteme gelen uyarı neticesinde, Belediyemiz Nöbetçi Personeli tarafından hastayla en kısa sürede temas sağlanacaktır.

Bu sayede hastalarımız ve hasta yakınlarımız daha güvende olacak, tek başına yaşayan yaşlılarımız da kendini yalnız hissetmeyecek.

Alzheimer, Demans hastası yakınlarının ve evde tek başına yaşayan yaşlılarımızın Artvin Belediyesi Sağlık Müdürlüğü’ne yapacakları başvurunun ardından, kendilerine verilecek olan cihaz aracılığıyla, tek yaşayan yaşlılaralar ve Alzheimer, Demans hastası olan vatandaşlarımız yakınları tarafından harita üzerinden anlık olarak takip edilebilecek.

Cihaz tahsisi gerçekleştirilen vatandaşlarımızın internet üzerinden takibi için hasta olan vatandaşlarımızın sadece kendi yakınları tarafından izlenebilme imkanı tanıyan kullanıcı adı ve şifreleri verilecektir. Harita üzerinde işaret ile görünecek olan sistem sayesinde hastanın nerede olduğu ya da sinyal alınmadığı durumda en son nerede ve hangi güzergahta olduğu tespit edilebilecek.

Uygulama sayesinde ihtiyaç duyulması halinde hastanın geriye dönük hareketleri de harita üzerinde görülebilecek. Cihazlar kullanım sıklığına bağlı olmakla birlikte, 14 gün şarj kapasitesine sahiptir.

Uygulamamız için Belediyemiz Sağlık İşleri Müdürlüğünden, Belediyemizin internet sitesinden (www.artvin.bel.tr) ve Artvin Akıllı Şehir Uygulamamızdan detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim