Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

DEPREMZEDELER İÇİN TOPLANAN YARDIMLAR YOLA ÇIKTI

Genel 30/01/2020 15:54

Malatya ve Elazığ'da yaşanan depremin ardından, Belediyemiz tarafından başlatılan yardım kampanyasında toplanan yardımlar deprem bölgesine ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Malatya ve Elazığ’da meydana gelen depremin ardından Artvin Belediyesi koordinasyonunda şehirde depremzedeler için yardım toplandı. Vatandaşlarımızın büyük ilgi gösterdiği yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri Belediyemiz çalışanları tarafından erkek-kadın-çocuk kıyafetleri, battaniye, kuru gıda ve ısıtıcılar şeklinde gruplandırılarak kolileme işlemi tamamlandı. Hopa ve Ardanuç Belediyesi de depremzedeler için topladığı yardım kolilerini Artvin Belediyesine göndermesiyle birlikte, yardım kolileri Artvin Belediyesi Saha Amirliğinde bir tıra yüklenerek Malatya ve Elazığ'a sevk edildi.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, yaptığı konuşmada, “24 Ocak günü Elazığ ve Malatya civarında yaşanan deprem sonrası tüm Türkiye'de olduğu gibi bizde şehrimizde depremzede vatandaşlarımız için yardım kampanyası başlattık.  Hemşehrilerimizde sağolsunlar yardım kampanyasına büyük bir duyarlılık gösterdiler. Topladığımız yardım malzemelerini erkek-kadın-çocuk kıyafetleri, battaniye, kuru gıda ve ısıtıcılar şeklinde gruplandırma işlemini bugün itibariyle bitirdik. Tüm hemşehrilerime duyarlılıkları için teşekkür ediyorum. 
Ayrıca yardım malzemelerinin deprem bölgesine  ulaşımını hiç bir karşılık beklemeden sağlayan Yayla Ticaret'in sahibi Namık Koçak’a tüm Artvin Halkı adına teşekkür ediyor ve benzer felaketlerin bir daha yaşanmaması ümidiyle, tüm depremzedelere tekrar geçmiş olsun diyorum.” dedi.

 

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim