Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

ARTVİN’E GELİN, ARTVİN’E GÜVENİN, YANILMAYACAKSINIZ

Genel 09/11/2019 14:28

Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının daveti üzerine Amerika, Rusya, Malezya, İtalya, Fransa, Singapur, Filipinler ve Avusturalya’dan, 25 turizm acente sahipleri Artvin’e geldi. Artvin’de turizm alanlarını gezen acente sahipleri ilimiz turizmi için önemli sinyaller verdi.

Belediye Başkanı Demrihan Elçin,Artvin Ticaret ve Sanayi Odasının daveti üzerine Amerika, Rusya, Malezya, İtalya, Fransa, Singapur, Filipinler ve Avusturalya’dan, Artvin'e gelen 25 turizm acente sahipleriyle Grand Artvin Otel Toplantı Salonunda biraraya geldi. 


Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Turizm odaklı çalışmalara devam ediyor. İlimiz turizmin gelişmesi dünya ölçeğinde tanınması anlamında Amerika, Rusya, Malezya, İtalya, Fransa, Singapur, Filipinler ve Avusturalya’dan, 25 turizm acente sahipleri Artvin’e davet edildi. Ülkemizde tanınmış önemli acente sahipleri iş birliğinde gerçekleşen ziyaretler kapsamında Grant Artvin Otel’de tanıtım programı gerçekleşti. 


Programa Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kurt, Hopa Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek,  İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş, STK temsilcileri ve acente temsilcileri katıldı.


“BU GÜZEL DOĞAYI DÜNYAYA TANITACAĞIZ” 
Program hakkında davetlilere bilgi veren Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt konuşmasına, her il bir birine benzer Artvin ise kendine benzer diyerek başladı. Başkan Seçkin Kurt devamında ise şu ifadeleri kullandı, “önde gelen adımız “göğe komşu topraklar” bu zamana kadar belki coğrafi nedenlerden dolayı çok fazla keşfedilmedik. Bu dönemde sayın valimiz ve sayın belediye bakanımız, müdürlerimiz ve oda başkanlarımız önderliğinde hem Türkiye’ye hem dünyaya tanıtacağız Artvin’imizi. Bunlarda inşallah sizlerin sayesinde olacak. Artvin dünyanın en yaşlı ormanlarına sahip. Çok kaliteli oksijeni var. Bu oksijenden yalnızca biz değil tüm dünya faydalansın. Birer kişi geldiniz umarım bir daha ki sefere biner kişi gelirsiniz”.


“ARTVİN’E GELİN ARTVİN’E GÜVENİN YANILMAYACAKSINIZ”
Kısa bir konuşama yapan Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin,” Artvin’in Belediye Başkanı ve Artvin’in bir ferdi olarak siz turizmcilerin  ilimizde yapacağınız çalışmalarınıza destek olacağıma söz veriyorum. Artvin’e güvenin Artvin’e gelin yanılmayacaksınız. Eksikliklerimiz mutlaka vardır. Bunları sizler görüp tespit edip bizlerle paylaşırsanız karşılıklı daha başarılı çalışma içinde oluruz. Tekrardan ilimize hoş geldiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

“TURİZM KONUSUNDA YOĞUN MESAİ HARCIYORUZ”
Son olarak konuşan Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise,” Turizm konusunda ilimizde hedefledikleri projelerin bir kısmını salonda bulunanlarla paylaştı. 
Hoş geldiniz, güzel bir yere geldiniz diyerek konuşmasına başlayan Vali Yılmaz Doruk,  “son dönemde Artvin’in en temel gündemi turizm.  Valilik olarak birçok konuyla ilgileniyoruz. Eğitimden sağlığa alt yapıdan, birçok konuyla görevlerimiz var. Bir senedir burada çalışıyoruz.  Fakat turizm sektörü üzerimize o kadar baskı oluşturdu ki bütün mesaimizi turizme ayırmak durumunda kalıyoruz” dedi.
Gün geçmiyor ki ulusal basında Artvin’in turizminin güzellikleriyle alakalı bir haber çıkmasın diyen Vali Doruk, “Turizm yönünden buraya ilgi daha fazla, bizde bu talebi karşılamak için her gün daha fazla çalışmayı hissediyoruz. Artvin’in yeni yüzüyle barajlar şehri olarak tanımlıyoruz. Otantik Çoruh nehri üzerinde 17 tane baraj projesi var. Artvin sınırları içerisinde halihazırda dört tanesi bitmiş durumda. Bu barajlar aynı zamanda tabiat harikası içine oturmuş durumdalar. Bu barajlardan iki tanesini bu turizm alanına nasıl sokarız bunun çalışması içindeyiz. Bu barajlar etrafından yeşil alanlar ve nasıl aktiviteler yapılır onun çalışması içindeyiz” ifadelerini kullandı.   


Vali Doruk, “çok önemli diğer projemizde bildiğimiz üzere Artvin bitki çeşitliliği bakımından endemik ve diğerleri bitki çeşitliliği konusunda birinci sırada. Hemen bu destinasyonun yanı başında üniversitemiz iş birliği haline botanik bahçesi yapıyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
Konuşmaların tamamlanmasını ardından Artvin Valiliği tarafından hazırlan Artvin Belgesel filmi ve Artvinli fotoğraf sanatçısı Süleyman İnal’ın ilimizi anlatan fotoğrafların yer aldığı slayt gösterisi, gelen misafirlere izletilmesinin ardından program son buldu.
üç gün boyunca ilimizin farklı bölgelerini gezecek olan misafirlere Artvinli turizmciler ve acente sahipleri eşlik ederek turistlerin ilimize gelmeleri konusunda çalışmalar yapacaklar.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim