Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

KASIM AYI OLAĞAN MECLİS TOPLANTISI GRAND ARTVİN OTELİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Genel 07/11/2019 18:27

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin yönetiminde, Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı Grand Artvin Otelinde halkın katılımı ile gerçekleşti.

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin’in yönetiminde Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısı şeffaf belediyecilik anlayışı ile halka açık bir şekilde  Çarşı Mahallesinde bulunan Grand Artvin Oteli Toplantı Salonunda gerçekleştirerek Artvin Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden de canlı yayınlandı.

Kasım Ayı Olağan Meclis toplantısı Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Şeffaf Belediyecilik anlayışı ile her ay Belediye Meclis Toplantılarının farklı mahallelerde halka açık yapmaya devam ettiklerini belirten Başkan Elçin alınan kararların Artvin’e ve Türkiye'ye hayırlı olmasını dileyerek gündem maddelerine görüşüleceği bölüme geçildi.

Kasım Ayı Belediye Meclis Toplantısında 8 gündem maddesi görüşüldü: 

Gündem maddeleri şöyle:

1)      “2020 mali yılı gelir ve gider bütçesi

2)      Pazar yeri tespit komisyonunun almış olduğu 22/10/2019 gün ve sayılı kararı doğrultusunda Geçici Pazar yerinin mecliste görüşülmesi.

3)      4646 sayılı “Doğalgaz Piyasası Kanunu’nun 4. Maddesinin 4. Fıkrasının g bendi ve “Doğalgaz Piyasası Dağıtım ve Müşteri Yönetmeliği’nin 21. Maddesine istinaden sermaye  koyma şartı aramaksızın % 10 nispetinde Akmercan Artvin Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve  Ticaret A.Ş.’ne ortak olunması hususunun görüşülmesi.

4)       Teröre karşı verilen mücadele kapsamında “ Barış Pınarı Harekatı” ile ilgili Türk  Silahlı Kuvvetlerine  ve kahraman Mehmetçiklerimize destek olunması hususunun görüşülmesi.

5)      1 adet 3. Dereceli itfaiye çavuşu kadrosunun ihdas edilerek Artvin Belediyesi norm  kadro cetveline eklenmesi hususunun görüşülmesi.

6)      Artvin Belediyesi sınırları içerisinde yapılacak kazı çalışmalarının Artvin Belediye Başkanlığının koordinesinde  yürütülmesi gerektiğinden ;  Artvin Belediye Başkanlığı altında Çedaş, Türk Telekom, Botaş(Akmercan), temsilcilerinden oluşan “Alt Yapı Kazı İşleri Kurulu”nun kurulması hususunda görüşülmesi.

7)       Belediyemizce katı atık ayrıştırma tesisi için yer tahsisi  hususunun görüşülmesi.

8)       Mülkiyeti Orman  Bölge Müdürlüğüne ait olup belediyemizce kiralanan Atatepe’nin 3. Şahıslara kiraya verilmesi konusunda Orman Bölge Müdürlüğünce izin verilmediğinden dolayı;  Atatepe’nin Atatürk ile ilgili materyallerinin sergileneceği ve teşhir edileceği salon haline  getirilmesi hususunun görüşülmesi.

Kasım Ayı Belediye Meclis toplantısı 8 gündem maddesinin görüşülmesinin ardından vatandaşlarla karşılıklı soru cevap bölümüne geçildi.Soru cevap bölümünde mahallelinin taleplerini dinleyen Başkan Elçin, taleplerin incelenmesi ve yapılabilecek olanların yerine getirileceğini söyledi.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim