Tel : 4447008 WhatsApp : 05412123711 E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

CHP GENEL BAŞKANI ARTVİN BELEDİYESİNİ ZİYARET ETTİ

Genel 04/08/2019 16:18

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 31 Mart seçimlerinde sandıktan başarıyla çıkan belediyeleri ziyareti kapsamında Artvin Belediyesini ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunu, belediye binası önünde Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce, birim amirleri, meclis üyeleri ve zabıta ekipleri karşıladı.

Karşılamanın ardından Kılıçdaroğlu, Başkan Elçin’i makam odasında ziyaret etti. Makamda odasında gerçekleşen ziyarette Başkan Elçin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na projeler hakkında bilgi vererek bir süre sohbet etti. Kılıçdaroğlu’nun, Artvin Belediyesi hatıra defterini imzalamasıyla ziyaret son buldu.

Belediye önünde yapılan konuşmada, Başkan Elçin şeffaf belediyecilikte Artvin’i Türkiye’de örnek olacak bir seviyeye getireceklerini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti: 

Başkan Elçin: “Sayın Genel Başkanım beni aday seçtiği zaman bir söz vermiştim demiştim ki emaneti geri alacağım. sizlerde beni Genel Başkanımıza mahçup ettirmediniz ve sözümü tuttum. Ben de şimdi söz veriyorum hizmetlerimle sizleri mahcup etmeyeceğim sizlere hizmet etmek benim namusum ve şerefimdir. Ben cerattepe bileşenlerinin adayıydım şimdi ise herkesin başkanıyım seçildikten sonra yakama Atatürk rozetini taktım Cumhuriyet kentinde yaşayan her siyasi görüşün belediye başkanıyım. İlkeli insanımdır samimiyimdir 1 ay sizden müsaade istiyorum dairede sistem oturduktan sonra ziyaretlerime başlayacağım. Seçim kitapçığımda ne söz verdiysem onları yerine getireceğim belediyeye geldiğiniz zaman seçim kitapçığını alabillirsiniz 5 yıl sonrada şunları şunları söz vermişsin ama yapmamışsın diye hesap sorabilirsiniz. Evlere yemek hizmetine, temizliğe cenaze hizmetlerine devam ediyor sosyal hizmetleri artırarak devam edeceğiz. Bir tek kişiyi işten çıkarmadım genel başkanımım talimatı ile de 2.200 TL’nin altında maaş alan işçimiz yoktur.  Sizlere söz veriyorum Şeffaf belediyecilikte Artvin Türkiye’de örnek belediye olacaktır. 
Meclis toplantılarımızı her ay halka açık yapıyoruz ve canlı yayınlıyoruz. Hesap kitabımızda da sadece devraldığımızı değil her ay sonun da biz ne yaptıysak onu yayınlıyoruz. Şuan da ücretsiz interneti de Artvin Halkının hizmetine sunduk.” Dedi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

YENİ BİR SİYASET ANLAYIŞI GETİRMEK İSTİYORUZ

"Belediye başkanımız kapıya 7 ilke asmış. 7 ilkeyi belediyeyi ziyaret eden kardeşlerimin okumasını rica ediyorum. O ilkelerden bir sapma olursa hemen uyarsınlar. Yeni bir siyaset anlayışını ülkeye getirmek istiyoruz. Kucaklayıcı, ayrıştırmayan bir siyaset anlayışı ile hareket ediyoruz. Herkesin yaşam tarzına saygı duyan bir anlayış. 'CHP iktidara geldiğinde şunu şunu yapacak' diye tehdit ediyorlar. Bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum, hiçbir endişeniz olmasın.

SİYASETÇİ KİBİRDEN UZAK OLACAK

Herkese hesap verecek siyasetçi, kibirden uzak olacak, halkını, doğasını sevecek siyasetçi. Sizler derelerinize sahip çıktınız. Şeffaf bir yönetim olmalı. Halkın vergileri ile hizmet yapan, maaşını alan belediye başkanı halka hesap verirse o yönetim şeffaf olur. Bunu Saray için de söylüyorum. Hem halkın paraları ile iş yapacaksınız hem de hesap vermeyeceksiniz, halka tebaa gibi davranacaksınız. Bunun adı kibirdir. Mesela şehir hastaneleri ne kadara mal oldu bilen var mı? Ben de bilmiyorum." Diye konuştu

Belediye önünde ki halkla buluşma programı Başkan Elçin’in, Kılıçdaroğlun’a Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM önünde ki 3 boyutlu fotoğrafını hediye etmesi ile son buldu. 

Kılıçdaroğlu, belediye ziyareti ve halkla buluşma programından sonra CHP İl Başkanlığını ziyaret etmek için belediyeden ayrıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluna, Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimler’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Artvin Millet Vekili Uğur Bayraktutan, CHP Artvin İl Başkanı Ahmet Biber, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü ve milletvekilleri eşlik etti.

Haberle İlgili Diğer Görseller

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
Artvin Whatsup İletişim