Tel : 4447008  WhatsApp : 05412123711  E-Posta : artvin@artvin.bel.tr | Faks:04662123712 | Kep adresi: artvin@hs01.kep.tr
HABERLER

HEMŞEHRİMİZ TARİHÇİ YAZAR SİNAN MEYDAN’I ARTVİNLİLERLE BULUŞTURDUK

Genel 14/11/2023 16:28

Cumhuriyetimizin 100.Yılı Kutlama Etkinlikleri kapsamında; Hemşehrimiz Tarihçi Yazar Sinan Meydan’ın katılımlarıyla ‘Cumhuriyet’in 100. Yılında Atatürk’ü Anlamak’ konulu söyleşiye düzenlendik.

Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kültür Merkezi'nde düzenlediğimiz söyleşiye; Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Akçiçek, Şavşat Belediye Başkanı Nihat Acar, CHP Merkez İlçe Başkanı Olgun Gümrükçü, STK temsilcileri ve hemşehrilerimiz katıldı.

Belediye Başkanımız Sayın Demirhan Elçin; ‘Cumhuriyet her şeyden önce, Türkiye Cumhuriyetinde kadınları var eden bir rejimdir. Onun için Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarına şükran ve saygılarımı iletiyorum.

Sinan Beye de yoğun programı arasında bizi kırmayıp Artvin’e geldiği için kendisine teşekkür ediyorum.

Cumhuriyetin 100. Yılını kutluyoruz. Artvin’deki 100. Yıldaki coşkuya hayranım ve minnettarım herşeye rağmen daha da güçlüyüz.

Laik ve demokratik Türkiye Cumhuriyet’inin imkanlarından yararlanın Cumhuriyeti yenmek isteyenler var ama onlar çok azınlıkta onlara şunu söylüyorum; sakın ha bir boşluk var zannetmeyin suyun akacağı kadar bile bir delik yoktur. Türkiye Cumhuriyeti laik ve demokratik bir devlettir bu 100 yıllarca devam edecektir.’ Diye konuştu

Söyleşi CHP İl Sekreteri Sn. Asiye Ergül’ün Sinan Meydan’a çiçek taktim etmesinin ardından Başkan Elçin’in, Meydan’a günün anısına Artvin’imizin simgesi olan Boğa Güreşlerini temsil eden, minyatür boğa heykeli hediye etti.

Söyleşi sonunda çekilen hatıra fotoğrafının ardından Sinan Meydan’ın imza programı düzenlemesi ile sona erdi.

DİĞER HABERLER
İletİşİm

Kısa sürede iletiniz ile ilgili dönüş yapılacaktır.

İletişim Sayfasına Git
--%>

Mesaj Merkezi

1 Yeni Mesajınız Var

Artvin Belediyesi Destek   Yardım Masası
905412123711
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?
×
WhatsApp Canlı Destek